Bluesowa nowość od zespołu man’iek!

Kolejna bluesowa nowość w S.P. Records! Swoją premierę miał właśnie kawałek “Spokój” w wykonaniu duetu MAN’iek – to zapowiedź pierwszego bluesowego projektu, który ukaże się już wkrótcr.
Oryginalne, głębokie brzmienie, podszyte bluesową melancholią, okraszone charakterystycznym głosem wokalisty – to właśnie MAN’iek.   Niezwykłe brzmienie tego projektu to efekt połączenia klasycznych bluesowych założeń we współczesnych, ciekawych aranżacjach. W teledysku odnajdziemy z kolei równie melancholijne tło – krajobraz katowickiej dzielnicy Nikiszowiec.

MAN’ iek (duet Marian Macioł / Tomek Szczęsny) to autorski projekt, spojrzenie na świat w bluesowym wymiarze i współczesnej estetyce.
Marian Macioł akustyk, muzyk, gitarzysta, przyjaciel i dobry duch środowiska bluesowego w autorskim i bardzo osobistym wymiarze. Marian Macioł gitarzysta, wokalista, ale przede wszystkim akustyk, legenda koncertowych brzmień lat 90, min zespołów Dżem czy w późniejszym czasie Cree.
Marian Macioł to także prawdziwa kopalnia różnych branżowych historii, swego czasu nagłaśniał Tinę Turner i ZZTop, a Lecha Janerkę w wojsku namówił do gry na basie. Część z tych historii od lat już krąży po Polsce, inne zostaną dopiero odkryte przez szerszego odbiorcę w związku z planowaną książką i wydawnictwem.
„Wołanie” ( aut. Tomek Szczęsny/ Marian Macioł ) to pierwsza zapowiedz płyty.

One thought on “Bluesowa nowość od zespołu man’iek!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!