De Mono “Idiota w koronie”- koronawirus song z Osiecką w tle!

Siedzenie w domu, praca zdalna, nauka z dziećmi i „dzień świstaka”- tak wygląda codzienność w polskich domach, a przynajmniej powinna! Zespół De Mono z Andrzejem Krzywym na czele przyłączył się do akcji #zostańwdomu w dość zabawnym i „demonowym” stylu. Zespół wystosował muzyczny apel, dając „instrukcję” jak radzić sobie w dobie kwarantanny.

Obecna sytuacja w kraju pokrzyżowała plany również zespołowi, który był w takcie prac nad nową płytą De Mono „OsieckY” opartą, jak sam tytuł wskazuje, na twórczości Agnieszki Osieckiej. 
„Koronawirus, przerywając nam pracę nad płytą i demolując nasz kalendarz koncertowy, wypowiedział nam wojnę!”- komentuje zespół. „Otrząsnęliśmy się po pierwszym szoku i walczymy! Wszystkich Was namawiamy do tego samego!
 
Zespół pracując nad materiałem do nowej płyty, postawił rzecz jasna na swobodną i zabawną przeróbkę piosenki autorstwa Agnieszki Osieckiej oraz Seweryna Krajewskiego „ Chodzi o to, żeby nie być idiotą”. Tytuł piosenki „Idiota w koronie” jest dość przewrotny, ale dający do myślenia, bo chyba jednak nie o taką koronę dosłownie chodzi? „ Krótko z pieskiem na spacery, trzymaj dystans do cholery! – apeluje śpiewnie Andrzej Krzywy. Każdy z muzyków nagrał swoją partię w domu, komórki zaś zastąpiły profesjonalne kamery, bo tego wymagała sytuacja. Efekt pracy zespołu De Mono możecie zobaczyć na kanale You Tube zespołu:
 

Projekt nie odbyłby się, gdyby nie wsparcie takich ludzi jak Agata Passent, Seweryn Krajewski, Piotr Kruszczyński oraz „Jimi” Hubert Zieliński – podkreśla De Mono.

DE MONO w listopadzie ubiegłego roku nagrało płytę „Reset”, w której niekwestionowanym hitem stał się singiel „Prosto w serce” z 3 milionowymi odsłonami na kanale YouTube. Ze spół nie próżnuje, tworząc nowy materiał na płytę. Pozostaje nam mieć nadzieję, że niebawem będzie nam dane usłyszeć płytę „OsieckY”. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!