Giant Rooks z nowym singlem „What I Know Is All Quicksand”

Zespół ogłosił także datę premiery debiutanckiego albumu – „Rookery” ukaże się 28 sierpnia 2020.

Niemiecki art-popowy zespół Giant Rooks prezentuje utwór „What I Know Is All Quicksand”. Kawałek z pewnością przypadnie do gustu fanom Tame Impala, ale nie tylko. W nowym singlu słyszymy, jak grupa podąża w nowych kierunkach: jest o wiele głośniej, czuć wolność oraz gniew. Całości dopełnia surrealistyczny tekst.
 

„Rookery” będzie podsumowaniem dotychczasowego dorobku Giant Rooks jako zespołu. Klimat opowiadania historii jak u Boba Dylana, marzycielskie brzmienia jak u Bon Iver, radosny indie rock jak u Bombay Bicycle Club i dopracowana produkcja, której nie powstydziłby się Kanye – szykuje się jeden z najbardziej wyjątkowych debiutów 2020.

W 2015 roku wokalista Frederik Rabe, gitarzysta Finn Schwieters, basista Luca Goettner, klawiszowiec Jonathan Wischniowski i perkusista Finn Thomas założyli Giant Rooks. W ojczystych Niemczech mają już status wielkiej gwiazdy, a bilety na ich występy wyprzedają się błyskawicznie. Muzycy z powodzeniem koncertowali także we Włoszech, Francji i Wielkiej Brytanii. Nie spieszyli się z wydaniem płyty – przed premierą zagrali ponad 350 koncertów, co pomogło im ukształtować brzmienie.
Giant Rooks mieli wystąpić 6 czerwca w Klubie Hydrozagadka w Warszawie, jednak z powodu pandemii, koncert zostanie przeniesiony na nową datę. Szczegóły wkrótce.
 
https://prowly-uploads.s3.eu-west-1.amazonaws.com/uploads/landing_page_image/image/262485/1d377c32165af5eace679b3a226c5983.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!