Potash feat. Drapaua / premiera nowego singla i teledysku !!!

Dzisiaj ukazuje się kolejny utwór projektu Potash feat. Drapaua. Jest to już druga wspólna kompozycja Daniela Potasza (Moonlight) oraz Łukasza Drapały (Chemia, Chevy), niewykluczone, że powstanie ich więcej.

“Uciekaj do mnie” to konsekwentna kontynuacja stylu, który mogliśmy usłyszeć w pierwszym numerze. Obok synthowego klimatu, transowej melodii nadal można wyczuć duże przywiązanie do muzyki rockowej. Nie są to jednak nawiązania do klasyki, ale do dzisiejszych, świeżych blues-rockowych brzmień z przewagą elektroniki.

Do utworu powstał bardzo interesujący klip, autorstwa utalentowanego reżysera i fotografa Hektora Weriosa. Western w stylu Franka Millera robi duże wrażenie i przypomina doskonałe produkcje filmowe, takie jak Sin City. Gościnnie w teledysku pojawiła się Zosia Szymańska.

Utwór niebawem pojawi się na wszystkich serwisach streamingowych.

Potash i Drapaua spotkali się wcześniej przy okazji nagrań płyty Nate (Moonlight), gdzie Drapaua zaśpiewał gościnnie w jednym z numerów w duecie z Mają Konarską. 30 kwietnia ukazał się pierwszy wspólny numer Daniela i Łukasza – Kosmitko.

Daniel Potasz aka Potash
Muzyk, producent, kompozytor. Od lat 90′ kojarzony z tzw. zimną falą.  Od początku istnienia związany z zespołem Moonlight, dla którego skomponował 8 płyt długogrających. Nominowany do Fryderyka za płytę Moonlight – Candra.
Obecnie produkujący pod nazwą “Potash” współpracując z wieloma artystami porusza się bardziej w klimatach pop-electro, synth-pop, alternatywy, czy ambientu. Wciąż poszukuje brzmień, rozwiązań, eksperymentuje. Łączy gatunki, dodaje wydawałoby się nie pasujące do siebie elementy, tworząc nową jakość. Częste kolaboracje nadają ciekawego charakteru powstającym utworom, w których coraz więcej artystów potrafi się odnaleźć.

Łukasz Drapała aka Drapaua
Wokalista, autor tekstów, melodyk, songwriter.
Polskim słuchaczom muzyki rockowej znany głównie z zespołu Chemia i swojego projektu Chevy. Uważany za jeden z najciekawszych głosów muzyki rockowej i bluesa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!