Yaszczuk Warszawski songwriter i aktor wydał kolejny singel promujący debiutancką ep-kę „Y”

Yaszczuk to polski wokalista, gitarzysta i aktor z domieszką ekwadorskiej krwi, który bardziej niż piszący piosenki określa siebie jako piszący historie. Każdym występem zapewnia widzom emocjonalny rollercoaster. Jego muzykę ciężko byłoby umieścić w pojedynczej scenie muzycznej, ale słuchacze mogą dostrzec tam meandrowanie pomiędzy artyzmem Nicka Cave’a, melancholią Leonarda Cohena i akustycznym brzmieniem Bena Howarda. A to wszystko z domieszką rocka i rapu.

 

Poprzez swoją twórczość Yaszczuk opowiada historie, nieraz dalekie jednak od lekkich i radosnych. Są w nich postacie, które zapraszają widownię do przemierzania światów tajemnicy, groteski, mroku, ale i nadziei, w otoczeniu miłości i namiętności. Niejednokrotnie cięższe teksty kontrastuje rytmiczną i melodyjną warstwą muzyczną. Jak sam mówi, „wszystko co dzieje się w moich historiach, zostaje w moich historiach.”

Zarówno sam, jak i z zespołem, swoje występy często wzbogaca warstwą aktorskich interpretacji swoich utworów lub coverów. Jest absolwentem brytyjskiej uczelni Goldsmiths, a 19 czerwca 2020 roku zadebiutuje EPką „Y”.

Yaszczuk, a właściwie Piotr Jaszczuk, jest synem Polki i Ekwadorczyka. Na scenie prawdopodobnie lubił być już od dziecka, a przynajmniej tak mówią mu fotografie z przedszkolnych wystąpień i nagrania z wcielania się w Krzysztofa Cugowskiego. Ukończył V LO im. Poniatowskiego w Warszawie, a w 2017 roku zrobił licencjat z filologii angielskiej na UW. Lata 2017-2019 spędził w Londynie, studiując na prestiżowej uczelni artystycznej Goldsmiths. Kierunek Popular Music pozwolił mu rozwinąć umiejętności aranżacyjne, kompozycyjne, produkcyjne oraz realizatorskie. Od września 2019 roku mieszka w Warszawie.

Wielki pasjonat teatru i filmów. Jeszcze jako student filologii angielskiej dołączył w 2015 roku do anglojęzycznej grupy teatralnej The Cheerful Hamlets, gdzie odkrył w sobie wielką miłość do aktorstwa. Jako aktor-naturszczyk zagrał w wielu sztukach, m.in. „The Night of January 16th” Ayn Rand, „Masquerade” Terry’ego Pratchetta czy adaptacji „Fawlty Towers”. Swój pobyt w Londynie także wzbogacił rozwijaniem teatralnej pasji, występując w musicalu „Our House” oraz adaptacji „Robin Hooda”. Dziś chwile wolne od muzyki uwielbia spędzać z przyjaciółmi z grupy teatralnej AntrAct, przygotowując kolejne projekty.

Od 2017 roku w duecie z Olandrą realizuje projekt Cohen&Cave, w którym prezentuje piosenki Leonarda Cohena i Nicka Cave’a po polsku i po angielsku. Duet wystąpił dwukrotnie w prestiżowym londyńskim POSKu, w warszawskim PROMie, w Rembertowie, a także w Ognisku Polskim w Londynie, za każdym razem ciesząc się bardzo dużym zainteresowaniem. Sam Yaszczuk jest też autorem wielu przekładów piosenek obydwu artystów. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!