ELEKTRYCZNE GITARY W NOWEJ ODSŁONIE – „PISIA GĄGOLINA”!

Elektryczne Gitary przedstawiają zupełnie świeże rytmy i zupełnie nową odsłonę Jedna z najbardziej charakterystycznych polskich kapel, z liderem Kubą Sienkiewiczem na czele, zapowiada premierę kawałka „Pisia Gągolina”na kanale YouTube SP Records!

„Pisia Gągolina” to brzmieniowa nowość, w której humorystyczny tekst autorstwa Kuby Sienkiewicza spotyka mocny, elektroniczny bit w klimacie lat 80. Disco klimat sprawi, że aż zapragniecie tańczyć! “Pisia Gągolina” to kolejny numer promujący album “2020”, który ukazał się wiosną tego roku. – To płyta dosyć ciekawa, zwłaszcza że ukazała się w trudnym niewątpliwie czasie – opowiada Kuba Sienkiewicz, lider formacji.
Na album składa się dwanaście premierowych kompozycji, z tekstami Kuby Sienkiewicza i Piotra Łojka. Zawarte zostały także dwa bonusy – nowe, zaskakujące aranżacje dwóch wielkich hitów, “Dzieci” oraz “Człowiek z liściem”. Na „2020” nie brakuje charakterystycznego dla zespołu brzmienia, choć zyskuje on zupełnie nowoczesny sznyt – za sprawą producenta, Sławka Pietrzaka.

Elektryczne Gitary są obecne na scenie od niemal trzydziestu lat i od samych początków cieszą się niesłabnącą popularnością. Formacja ma na koncie kilkanaście albumów, rozpoznawalne hity takie, jak “Jestem z miasta”, “Co ty tutaj robisz”, “Dzieci”. Stworzyli także soundtracki do wielu filmów, w tym do jednej z najpopularniejszych polskich komedii wszech czasów – “Kilera” w reżyserii Juliusza Machulskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!