The Academic – obok Inhaler, kolejny doskonały materiał eksportowy z Irlandii!

Kwartet zaprezentował EP-kę „Acting My Age”, którą promuje tytułowy singiel. Za produkcję odpowiada Nick Hodgson, dawny perkusista Kaiser Chiefs.

Na EP-kę trafiło sześć utworów. „Acting My Age” to doskonałe przedstawienie The Academic, którzy są na początku ekscytującej drogi do sławy poza granicami ojczyzny. W rodzinnej Irlandii mają już status gwiazd. Jednak muzycy mają apetyt na znacznie więcej.
 

The Academic we krwi mają stadionowe rockowe hymny. Wielu z nas mogłoby stwierdzić z dużym smutkiem, że gitary są w ostatnich latach w kiepskiej kondycji. Patrząc jednak na takich wykonawców jak Inhaler, IDLES, Shame, Fontaines D.C., Murder Capital, Sea Girls, Catfish & The Bottlemen, Blossoms, Sam Fender czy The 1975, rock nigdzie się nie wybiera i wciąż jest gotowy, by podbijać miliony serc na całym świecie. W tę tendencję The Academic wpisują się doskonale. Jeśli będzie trzeba, wyważą drzwi. Swojego rodzaju namaszczeniem była decyzja The Rolling Stones o wyborze The Academic jako support na koncercie w Dublinie.

Liderem grupy jest Craig Fitzgerald, który potrafi sypać błyskotliwymi sentencjami z rękawa, a jednocześnie nigdy nie sprawia wrażenia, że wciska coś na siłę. Wokalista mógłby stanąć w centrum Diagramu Venna, który przedstawia Phoenix, The Strokes, Franz Ferdinand oraz Vampire Weekend.
 
EP-kę otwierają single „Anything Could Happen” oraz „Acting My Age”, utwory, które są kilka kroków dalej za przymiotnikiem „obiecujący”, a zdecydowanie bliżej stwierdzenia „koniecznie posłuchaj”. Całe wydawnictwo prezentuje zespół, który już wkrótce będzie wszędzie.
 
https://prowly-uploads.s3.eu-west-1.amazonaws.com/uploads/landing_page_image/image/272276/b714454380b6678ac5bd4e3ed6deda69.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!