Arek Kasprzak – mój nowy album ‘Sketches’

‘Singiel promujący mój album jest swoistą podróżą muzyczną do krainy gdzie czasoprzestrzeń traci swój logiczny układ a rywalizujące o wpływy fale grawitacyjne generują dźwięki kosmicznych harmonii, gdy dobrze sie wsłuchasz, wśród nich usłyszysz dźwięk ludzkich uczuć, tych najgłębszych i najbardziej wartościowych.’ – tymi słowami wita się z nami Arek Kasprzak, muzyk podróżujących w rejonach muzyki ambient – elektronicznej. Tydzień temu światło dzienne ujrzał jego najnowszy singiel ‘Interstellar’. Jak opisuje to sam twórca, styl jego muzyki można określić jako ‘fantasy ambient’ czyli próba nadani cech baśniowych muzyce elektronicznej.

https://arekkasprzak.bandcamp.com/track/sketch-ii-interstellar

‘Wychowałem się na programach pana Jerzego Kordowicza w Trójce. To tam, jeszcze jako dziecko,  usłyszałem po raz pierwszy całe ‘Oxygene’ J.M.Jarre i nic już nie było takie samo. Co prawda potem ulegałem różnym innym fascynacjom od Dead Kennedys, The Clash czy szerzej punk rocka, poprzez reggae aż do metalu, ale kiedyś usłyszałem płytę Briana Eno z Robertem Frippem ‘No Pussyfooting’ i  odkryłem że ktoś wytyczył nową niesamowitą drogę ekspresji muzycznej. Podążając tym tropem odkryłem artystów takich jak Popol Vuh,  Irv Teibel, King Tubby czy Ash Ra Tempel a dzięki nim dotarłem do swojego muzycznego ‘guru’ – Erika Satie. Stąd nazwa mojego własnego labelu – Future Dada Records.’ Jego debiutancki album to próba innego podejścia do ambientu. Nadania mu wymiaru łączącego ze światem wyobraźni znanym z filmów fantasy, baśni i legend. Są tam też inspiracje amerykańskim mrocznym romantyzmem poezji E. A. Poe jak również nieskończonym pięknem natury stanowiącej jak sam twierdzi ‘idealny wzorzec dla każdego dzieła sztuki’.

Arek Kasprzak to muzyk mieszkający i działający od lat w Londynie.  Na codzień nauczyciel historii i socjologii każda wolną chwilę poświęca swojej pasji czyli tworzeniu muzyki. Premiera jego płyty ‘Sketches’ będzie miała miejsce 29-go lipca. Pierwsza ich partia zostanie wytłoczona  w procesie ‘Lathe Cut’ na przezroczystym winylu.  Jest to metoda ‘nacinania’ płyty w czasie rzeczywistym dzięki czemu każda płyta jest ‘rękodziełem’ – jedyną w swoim rodzaju, idealną kopią studyjnej taśmy ‘matki’.  Nie tylko jak najwierniej odwzorowana zostaje jakość materiału ale również idee twórcze muzyka. Już dzisiaj można zamówić preorder tej płyty kontaktując się z nami lub bezpośrednio z artystą na jego fejsbukowym fanpejdżu.

Kontakt z artystą:

Facebook fanpejdż:  https://www.facebook.com/Arek-Kasprzak-102689648187191/

Singiel bandcamp: https://arekkasprzak.bandcamp.com/track/sketch-ii-interstellar

You Tube – zajawka albumu:  https://www.youtube.com/watch?v=BsBDi4f7QPQ&t=2s

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!