„In The Air Tonight” Phila Collinsa wraca na listy przebojów dzięki Youtuberom

Phil Collins i jego utwór „In The Air Tonight” po prawie 40 latach od premiery znów znaleźli się w czołówce list przebojów. Wszystko dzięki nagraniu dwóch Youtuberów, które stało się viralem.

Amerykańscy bracia-bliźniacy prowadzą w serwisie YouTube kanał TwinsthenewTrend, na którym umieszczają klipy ze samymi siebie w roli głównej w momencie, gdy odsłuchują popularne piosenki sprzed wielu lat. Dotychczas były to m.in. “Purple Rain” Prince’a, “Piece of My Heart” Janis Joplin, “Bohemian Rhapsody” Queen, “I Will Always Love You” Whitney Houston, “Jolene” Dolly Parton czy “Killing Me Softly” The Fugees, ale uwagę muzycznego świata zwróciła ich reakcja na “In The Air Tonight” Phila Collinsa, a szczególnie na słynne wejście perkusji w tej kompozycji.

Piosenka w zeszłym tygodniu znalazła się na trzecim miejscu listy przebojów iTunes. Pierwsze miejsce zajął utwór „WAP” Cardi B, a drugie Darius Rucker z piosenką „Beers and Sunshine”. Jak w tym gronie znalazł się Phil Collins i jego „In The Air Tonight”? Okazuje się, że przebój z 1981 roku pomogli na nowo wypromować dwaj Youtuberzy – Fred i Tim Williams.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *