KASIA KOWALSKA WYSTĄPIŁA NA SCENIE „LATA Z RADIEM” 2020 – FOTORELACJA Z KONCERTU ON-LINE

We wtorkowy wieczór na wakacyjnej scenie radiowej Jedynki zagrała Kasia Kowalska – Nie chcieliśmy, żeby ten koncert był kalką innych występów, dlatego postanowiliśmy przygotować dla słuchaczy coś naprawdę wyjątkowego – mówiła w trakcie występu artystka. W czasie blisko półtoragodzinnego koncertu on-line – transmitowanego ze studia koncertowego Polskiego Radia –  jedna z najbardziej znanych i cenionych rodzimych wokalistek wykonała swoje największe przeboje w wyjątkowych aranżacjach. Radiowa Jedynka zaprasza na jeszcze jedno spotkanie z Kasią Kowalską – niezapomniany koncert charyzmatycznej gwiazdy będzie retransmitowany na antenie Programu 1 Polskiego Radia w najbliższy piątek o godz. 20.00.

Dla słuchaczy radiowej Jedynki i fanów twórczości Kasi Kowalskiej wczorajszy występ w koncertowym cyklu „Lata z radiem” był długo wyczekiwanym muzycznym spotkaniem z gwiazdą. Obecna na scenie od ponad 25 lat wokalistka również nie kryła emocji. Artystka wraz z zespołem zaprezentowała najpopularniejsze utwory w specjalnych, akustycznych wersjach, co stanowiło nawiązanie do wydanego w październiku ubiegłego roku z okazji jubileuszu pracy artystycznej albumu z serii „MTV Unplugged”. – Od wielu lat marzyłam o tym, żeby dostać taką propozycję i ziściło się to dopiero w zeszłym roku. Jestem bardzo zadowolona, że dołączyłam do plejady znakomitości. Te koncerty kojarzą nam się z latami 90. i ze wspaniałymi wykonaniami wielkich zespołów – powiedziała Kasia Kowalska w krótkiej rozmowie ze Zbigniewem Zeglerem tuż przed wejściem na scenę. To jednak nie koniec niespodzianek, ponieważ podczas swojego występu artystka zdecydowała się zaprezentować dawno nie słyszane na koncertach piosenki. Koncert „unplugged” jest bardziej rozbudowaną formą, więc nie chciałam już iść na taką łatwiznę, że zagram wszystko po kolei, tak jak na płycie. Nie chciałam powtarzać tego koncertu, dlatego dzisiaj zagramy też trochę piosenek, które powyciągałam ze starszych płyt. Mam nadzieję, że będzie to miła niespodzianka dla tych, którzy mnie pamiętają i słuchają od lat – dodała artystka.

Wirtualna publiczność podczas wczorajszego występu mogła usłyszeć więc kilkanaście piosenek, a na koncertowej „setliście” znalazły się zarówno utwory z początków kariery Kasi, jak i te pochodzące z ostatnich albumów studyjnych, w tym m.in. takie hity, jak: „Gemini”, „Antidotum”, „Pieprz i sól”, „Wyrzuć ten gniew”, „Wyznanie”, „Coś optymistycznego”, „A to, co mam”, „Maskaradę”, doskonale znany „Domek z kart” czy „Aya” z płyty o tym samym tytule, wydanej w 2018 r.

Kasia Kowalska z zespołem na scenie „Lata z radiem”, fot. Cezary Piwowarski/Polskie Radio

Transmisje koncertów on-line można oglądać we wtorki o godz. 20.00 na stronach: jedynka.polskieradio.pl, latozradiem.pl, na portalu polskieradio.pl i w mediach społecznościowych Programu 1 Polskiego Radia. Wszystkie występy są dodatkowo retransmitowane w piątkowej audycji „Tu jest muzyka” tuż po serwisie również o godz. 20.00. Już 14 sierpnia Jedynka przypomni wtorkowy koncert Kasi Kowalskiej. Ponadto każdy występ poprzedzony jest krótką rozmową dziennikarza muzycznego Jedynki z występującym artystą. To w trakcie tego spotkania zadawane są m.in. najciekawsze pytania słuchaczy, wybrane spośród wszystkich, umieszczonych w komentarzach pod postem w wydarzeniu zapowiadającym nadchodzący występ.

Do tej pory na wakacyjnej scenie „Lata z radiem” zagrali: Piotr Cugowski, Baranovski, sanah, IRA, Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów, Anna Wyszkoni i Andrzej Piaseczny. A już 18 sierpnia podczas koncertu on-line i 21 sierpnia na antenie radiowej Jedynki wystąpi MROZU – wokalista wykonujący muzykę z pogranicza R&B i popu, producent muzyczny, kompozytor i autor tekstów.

 
 

Warszawa, Studio S3, Lato z Radiem – Koncert Kasi Kowalskiej, 11.08.2020, n.z. Kasia Kowalska,
fot. Cezary Piwowarski / Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!