MROZU muzyczną gwiazdą “Lata z radiem” – już jutro koncert on-line

Wszechstronny wokalista, producent muzyczny, kompozytor i autor tekstów, twórca przebojów: „Miliony monet”, „Poza logiką”, „Szerokie wody” czy „Nic do stracenia”, który otacza fanów niezwykle barwną „Aurą” i udowadnia, że „Jak nie my to kto” – we wtorek 18 sierpnia dla słuchaczy radiowej Jedynki i internautów zaśpiewa MROZU. – Pasja powodowała, że zawsze chciałem eksperymentować – mówi gwiazda muzycznego cyklu „Lata z radiem”. Występ ze studia koncertowego Polskiego Radia transmitowany będzie o godz. 20.00 najpierw w formie streamingu wideo w mediach społecznościowych i na stronie Jedynki, a w piątek 21 sierpnia – o tej samej godzinie – na antenie Programu 1.

Łukasz Mróz, czyli popularny MROZU, to utalentowany artysta młodego pokolenia, autor licznych hitów i twórca 5 albumów studyjnych: „Miliony monet”, „Vabank”, „Rollercoaster” (Platynowa płyta), „Zew” (Złota płyta). Ostatni jak do tej pory, wydany w kwietniu 2019 r. krążek „Aura”, również otrzymał status tzw. Złotej płyty. Wyznaję filozofię, że nie można robić płyt tylko z jednym przebojem, ale trzeba nagrywać kompletne albumy. To się fajnie sprawdza. Myślę, że w efekcie ten krążek jest bardziej eklektyczny. Znajdziemy na nim kawałki, które mają wspólny mianownik, ale będą dość zróżnicowane tak o swoim albumie mówił gość „Muzycznej Jedynki”.

Dwie ostatnie płyty artysty nominowane były do „Fryderyków” najważniejszych nagród muzycznych przyznawanych przez przedstawicieli rodzimej branży fonograficznej. Ogromną popularnością cieszą się też nagrania i teledyski do utworów MROZA, które sięgają kilkunastu milionów odsłon: „Szerokie wody” (15 mln wyświetleń), „Nic do stracenia” (15 mln), „Jak nie my to kto” (14 mln) czy „1000 metrów nad ziemią” (ponad 10 mln). W artystycznej karierze wokalisty z pewnością zapiszą się także dwie szczególne przygody ze światem filmu. Singiel i teledysk do utworu „Napad” promowały komedię Szymona Jakubowskiego „Na bank się uda”. Z kolei w klipie do utworu „Aura” MROZU wystąpił w garniturze, w którym Stanisław Tym wcielał się w role Ryszarda Ochódzkiego i Stanisława Palucha w kultowej komedii „Miś”. Ponadto artysta chętnie udziela się podczas nagrań albumów czołowych raperów i wykonawców reggae oraz znany jest z przebojowych duetów m.in. z Tomsonem, chórem Sound’n’Grace czy Flirtini elektroniczną formacją DJ-ów i producentów muzycznych.

Mimo, że koncerty tegorocznej odsłony „Lata z radiem” odbywają się bez udziału publiczności, fani wokalisty mogą zadać pytanie swojemu ulubionemu artyście. Aby to zrobić, wystarczy umieścić je w komentarzu pod postem w wydarzeniu zapowiadającym wtorkowy występ MROZA. Odpowiedzi na wybrane, najciekawsze z nich, będzie można usłyszeć już jutro tuż przed wejściem wokalisty na wakacyjną scenę radiowej Jedynki podczas krótkiej rozmowy z prowadzącą koncert Ulą Kaczyńską.

Przypomnijmy, że transmisje koncertów on-line można oglądać w każdy wtorek o godz. 20.00 na stronach: jedynka.polskieradio.pl, latozradiem.pl, na portalu polskieradio.pl i w mediach społecznościowych Programu 1 Polskiego Radia. Następnie wszystkie występy są retransmitowane w piątkowej audycji „Tu jest muzyka” – tuż po serwisie również o godz. 20.00.

Do tej pory w ramach letnich koncertów „Lata z radiem” wystąpili: Piotr Cugowski, Baranovski, sanah, IRA, Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów, Anna Wyszkoni, Andrzej Piaseczny i Kasia Kowalska. 25 sierpnia podczas ostatniego koncertu on-line, który 28 sierpnia będzie dodatkowo retransmitowany na antenie radiowej Jedynki wystąpi Matt Dusk – kanadyjski wokalista, muzyk i kompozytor, twórca oryginalnych projektów z pogranicza jazzu, swingu i popu. Artysta polskim fanom znany jest m.in. z duetów nagranych wspólnie z Edytą Górniak i Margaret oraz wyjątkowego utworu będącego hołdem oddanemu Zbigniewowi Wodeckiemu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!