Mariusz Duda zaprezentował nowy solowy utwór

Poznaliśmy nową solową piosenkę lidera Riverside i Lunatic Soul.

Przez blisko 20 lat działalności artystycznej wyspecjalizowałem się w tworzeniu melancholijnych, smutnych i mrocznych kompozycji. Wyspecjalizowałem się również w kompozycjach długich (w tym roku np. pobiję swój rekord, bo na nowym albumie Lunatic Soul pojawi się blisko 28 minutowa suita). “Piosenki podskórne” dają mi szansę spróbowania swoich sił w utworach “krótkich, lekkich, kojących i pozytywnie nastrajających”, ale niekoniecznie samych balladach, czego dowodem jest najnowsza piosenka “Are You Ready For The Sun”.
To nie jest nowy styl muzyczny MD. To jeden z kilku muzycznych światów, które sobie symultanicznie eksploruję. Wciąż istnieje Riverside, wciąż istnieje Lunatic Soul, mam również zamiar dalej nagrywać takie albumy jak “Lockdown Spaces”, ale piosenki… zwarte i konkretne piosenki, zawsze były najtrudniejsze do tworzenia. Dużym wyzwaniem były zwłaszcza te “pozytywne”, te “świetliste”, takie jak “Found” Riverside czy “Untamed” Lunatic Soul.
“Are You Ready For The Sun”, to druga piosenka MD z sześciu zapowiedzianych, które będą pojawiać raz na jakiś czas na moim bandcampie, w digitalu i w serwisach streamingowych. Znacie już “The Song of a Dying Memory”, teraz czas na coś bardziej dynamicznego. Jeśli chodzi o zaproszonych gości, to w harmoniach wokalnych wspomaga mnie tutaj przeurocza Chloe Alper (Pure Reason Revolution), a odpowiedni groove na bębnach zapewnia jak zawsze niezawodny Maciek Gołyźniak.
Życzę Wam miłego odbioru i mam nadzieję, że “Are You Ready For The Sun” znajdzie się na Waszych ulubionych playlistach o tytułach “Na dobry początek dnia” oraz “Wstaję z łóżka mimo tego wszystkiego, co dzieje się dookoła”
Jak zwykle dziękuję Wam za miłość, przyjaźń i wsparcie!
MD
 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *