RESTIVE NATION wydaje hipnotyczny nowy teledysk do singla „Descent ”

Ireland’s RESTIVE NATION wydaje hipnotyczny nowy teledysk do singla „Descent ”,

Siedmioczęściowy zespół, zaczerpnięty z docenionej przez krytyków EP-ki Lucidum , stworzył rewelacyjne doświadczenie zarówno pod względem dźwięku, jak i obrazu, dzięki najnowszej ofercie – „Descent ”.
Restive Nation nie tylko tworzy atmosferę, ale także sub-poziomowy wszechświat dźwięków, przemyślanych, inteligentnych tekstów i pomysłów, które pomagają słuchaczowi „swobodnie spadać” i poruszać się po gatunkach i koncepcjach.
Pełen talentu i odświeżającego blasku, „ Descent ” jest kontynuacją poprzedniego singla „ Coma ” z innym planem, ale jednocześnie obejmuje etos zespołu, aby przesuwać granice i wyruszać w horyzont ze sztywną pewnością siebie.
Komentując utwór:

Descent to nastrojowa melodia prowadzona przez pianino z rytmicznym refrenem, który osiąga kulminację w crescendo piskliwego syntezatora i szorstkiej pracy gitary. Utwór ma swoje korzenie w Nine Inch Nails (era With Teeth / Year Zero) i Massive Attack. Piosenka została napisana o kwaśnej wycieczce z przyjaciółmi i obserwowaniu, jak wygląd ludzi zmienia się, gdy schodzą do ich wewnętrznej świadomości w podróży do odkrywania siebie.
Piosenka zaczyna się, gdy efekty pojawiają się powoli, z początkowym lękiem i trwogą, które ustępują miejsca chórowi ciepła i bezpieczeństwa, z pragnieniem zaufania do doświadczenia i głębszej eksploracji.
Historia rozwija się, gdy podróżnik zdaje sobie sprawę, że nie ma się czego bać i czerpać wiedzę z tego, co się dzieje. Finał to pełna akceptacja i przejście na drugą stronę, chęć porzucenia starych myśli na rzecz czegoś głębszego. Piosenka kończy się zachwytem euforii, gdy podróżnik zyskał nową, wnikliwą perspektywę ”.

Wyprodukowany przez Andy’ego Pilkingtona z Very Metal Art , jest to oszałamiający teledysk, który idealnie łączy się z nawiedzoną piosenką „Descent” i trzeba go obejrzeć.

Nowa EP-ka „ Lucidum ” jest już dostępna i jest wypełniona wielogatunkowymi alternatywnymi wpływami, od Depeche Mode, Tool i Massive Attack do Nine Inch Nails, A Perfect Circle i Stevena Wilsona.

O Restive Nation :
Restive Nation to 7-osobowy alt-rock / electronic crossover kolektyw z Dublina w Irlandii.
Grupa 4 muzyków, założona w 2014 roku, po obejrzeniu oszałamiającego koncertu Nine Inch Nails, poczuła się zmuszona do stworzenia zespołu heavy rockowego w stylu industrialnym. Po miesiącach spędzonych na szukaniu wokalisty bezskutecznie postanowili zrobić coś nie do pomyślenia – zaproszeni gościnni wokaliści współpracowali przy różnych utworach, aby uzupełnić ich rozszerzające się brzmienie.
Przez lata 2016 i 2017 intensywnie koncertowali, zanim kwartet stał się trio i wydał cztery dobrze przyjęte single, każdy zupełnie inny od poprzedniego, dzięki
współpraca z różnymi wokalistami; od plemiennych wschodnich tonów „ It’s Just a Skull… ” (feat. Siobhán Kavanagh), po ambientowy grunge „ The Nihilist ” (feat. Dave Byrd), a potem wskocz do złożonego progresywnego tunelu czasoprzestrzennego „ Cliff’s Edge ‘(feat. Atmahead) i wyląduj w samym jej środku z kontemplacyjnym, rozmyślającym’ Murmur ‘(feat. Dave Lee), wydawało się, że żadne terytorium nie jest nie do przejścia dla Restive Nation .
W 2018 roku zespół wkroczył na nowy poziom dzięki swojemu pierwszemu w historii teledyskowi do „The Future”, a następnie wydaniu debiutanckiej EP „ We Atrophy ”. EP pokazał niezwykle obiecujący potencjał i zawierał szereg różnych głosów gości, a także utwory instrumentalne.
Pod koniec 2018 roku zespół osiągnął nowe szczyty, wykonując intro Mike’a Oldfielda do „ Tubular Bells ” wraz z przezabawnym wideo parodii „ The Exorcist ”. Zespół zakończył rok triumfalnym otwarciem Mortiis .
W latach 2019-2020 skład rozrósł się z tria do septetu, w skład którego wchodzi syntezator i 3 stałych wokalistów.
W nowym składzie wydali drugą EP-kę zatytułowaną „ Lucidum , na której znalazł się główny singiel „Coma ”, a teraz zniewalający „ Descent” .

Zamów „Lucidum” tutaj: https://linktr.ee/RestiveNation
Spotify: https://tinyurl.com/y2g5c77v
Tidal: https://tinyurl.com/yxe8kebd
itunes: https://tinyurl.com/y22w48n9
Soundcloud: https://tinyurl.com/y4hwxtyt
Amazon: https://tinyurl.com/y2edmbb7
Bandcamp: https://tinyurl.com/y2lflq4n
Dostępne produkty: https://restivenation.bandcamp.com/merch

Restive Nation to:
Chris Cahill – produkcja i projektowanie dźwięku, gitara, wokal.
Ciaran Timmy Lynch – gitara basowa.
Ben Thonett – Synth
Cion O’Callaghan – perkusja
Tony Carberry – wokal
Neal Pawney Bond – wokal
John Atmahead – wokal

https://www.facebook.com/restivenation/
https://twitter.com/RestiveNation
https://www.instagram.com/restivenation/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!