Ronnie James Dio zainspirował powieść graficzną

Płyta “Holy Diver” Dio stała się inspiracją dla nadchodzącej powieści graficznej wydawnictwa Z2 Comics.

Specjalizujący się w horrorach Steve Niles napisał historię, której kulminacją jest scena z okładki jednego z najważniejszych albumów w historii metalu. Przedstawia ona maskotkę kapeli – Murraya trzymającego na łańcuchu księdza. Stroną ilustracyjną powieści “Holy Diver” zajął się Scott Hampton. Okładkę zaprojektował Bill Sienkiewicz.

Wdowa po wokaliście Ronniem Jamesie Dio, Wendy Dio, w pełni wspiera projekt. – Steve Niles przedstawia opowieść kryjącą się za okładką, opowieść o tym, jak nie powinno się oceniać książki po okładce. Ronnie często śpiewał o tym w swoich piosenkach – wyjaśnia Wendy. – Trzeba poznać człowieka i nie oceniać go po wyglądzie czy po stroju.

Powieść “Holy Diver” można już zamawiać pod tym adresem. Premiera planowana jest na czerwiec 2021 roku.

Dio - Holy Diver

Ronnie James Dio na liście najlepszych heavymetalowych frontmanów wszech czasów według Roadrunner Records, został sklasyfikowany na trzecim miejscu. Legenda, której nie trzeba przedstawiać. Z jego współpracy z Ritchiem Blackmoore’em narodziło się Rainbow, to on zastąpił Ozzy’ego Osbourne’a w Black Sabbath i nagrał z zespołem cztery fantastyczne albumy, by w końcu zacząć swoją solową karierę. Ronnie James Dio zmarł 16 maja 2010 roku. Miał 67 lat.

Album “Holy Diver”, debiut metalowej formacji Dio, ukazał się w maju 1983 roku. W USA płyta ostatecznie pokryła się platyną.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!