YUNGBLUD zapowiada premierę drugiego albumu

YUNGBLUD zapowiada drugi album studyjny – krążek zatytułowany „Weird!” ukaże się 13 listopada. Już teraz można posłuchać pierwszego singla z albumu – „god save me, but don’t drown me out”. YUNGBLUD przyznaje, że „Weird!” jest jak odcinek kultowego serialu „Skins” w formie albumu.

Utwór rozpoczyna się jak nowoczesna forma modlitwy przed zaśnięciem z wrażliwym przesłaniem na dobranoc dla fanów. Niepokojące gitary w tle dobrze oddają wszechobecną presję, z jaką musi mierzyć się pokolenie artysty. Przyjmując kurs od zawirowań do akceptacji samego siebie, YUNGBLUD stworzył hymn wszystkich młodych osób dążących do uporządkowania swojego wnętrza. W produkcji utworu autor mógł liczyć na wsparcie wieloletnich współpracowników – Chrisa Greattiego (Poppy, Grimes) oraz Zakka Cerviniego (Bishop Briggs, Machine Gun Kelly).

Choć YUNGBLUD już niejednokrotnie pokazywał swoją wrażliwszą stronę, zarówno na debiutanckim „21st Century Liability” z 2018 i EP-ce „hope for the underrated youth” wydanej rok później, nowy singiel to najbardziej złożony emocjonalnie kawałek w dotychczasowym dorobku artysty. Nad całym albumem, zatytułowanym „Weird!”, YUNGBLUD pracował nie tylko z producentami pierwszego singla, ale także z Mattem Schwatzem (Cold War Kids, Bullet For My Valentine, Massive Attack). Na nowym albumie YUNGBLUD jak zawsze unika wszelkiego rodzaju szufladek. Na płycie usłyszymy zatem iście eklektyczną mieszankę: od harmonii w stylu Queen, beatlesowskimi progresji akordów, poprzez elementy dance-punku, glam-rocku, aż po hip-hop i metal. Pełna tracklista poniżej.

23-letni Dominic Harrison, bo tak naprawdę nazywa się artysta, wyjaśnia: – To historia o dojrzewaniu, samoakceptacji i uwolnieniu się od ograniczeń związanych z płcią i gender. To także opowieść o narkotykach, złamanych sercach i wszystkich innych wybojach, jakie natrafiamy na swojej życiowej drodze.

YUNGBLUD przyznaje, że „Weird!” jest jak odcinek kultowego serialu „Skins” w formie album: – Mam nadzieję, że to wydawnictwo uświadomi ludziom, że to w porządku, gdy czujemy się czasami nie na miejscu, zbyt pokręceni, zbyt dziwni. To życie jest dziwne – ale właśnie to jest w nim takie piękne. Dlatego nie próbujcie nigdy być nikim innym. Żyjcie swoim życiem!

YUNGBLUD w 2020 otrzymał nominacje do VMA oraz PUSH Best New Artist. Pojawił się w utworze „Lemonade” u boku Denzela Curry’ego oraz w kawałku „Obey” Bring Me The Horizon. Niedawno artysta otrzymał platynową płytę za singiel „I Think I’m OKAY” nagrany z Machine Gun Kellym oraz Travisem Barkerem. Jego nowy komiks, „The Twisted Tales of the Ritalin Club Volume 2: Weird Times at Quarry Banks University” ukaże się w listopadzie.
YUNGBLUD – „Weird!” – lista utworów:
1. teresa
2. cotton candy
3. strawberry lipstick
4. mars
5. superdeadfriends
6. love song
7. god save me, but don’t drown me out
8. ice cream man
9. weird!
10. charity
11. it’s quiet in beverly hills
12. the freak show
 
Urodzony w Yorkshire multi-instrumentalista YUNGBLUD (aka Dominic Harrison) gra na gitarze, basie, pianinie i perkusji. Debiutował albumem „21st Century Liability” (2018). W październiku 2019 ukazała się EP-ka „The Underrated Youth”, na którą trafił m.in. singiel nagrany wspólnie z Danem Reynoldsem z Imagine Dragons – „original me”. Artysta dotychczas dwukrotnie występował w Polsce, oba koncerty były wyprzedane. YUNGBLUD cieszy się bardzo oddaną grupą fanów w naszym kraju. Muzyk jest jedną z gwiazd przyszłorocznej edycji Open’er Festivalu.
https://prowly-uploads.s3.eu-west-1.amazonaws.com/uploads/landing_page_image/image/283418/481853c9aaf02dc16fed9e9eec20027b.jpg
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *