“CMFT” – pierwszy solowy album Corey Taylor już dostępny!

Laureat Grammy, wokalista, twórca piosenek, aktor i autor bestsellera na liście “New York Timesa” wydał właśnie wyczekiwany od lat solowy album. Przed premierą płyty “CMFT” frontman Slipknot i Stone Sour podzielił się trzema singlami – “Black Eyes Blue“, “CMFT Must Be Stopped” (feat. Tech N9ne & Kid Bookie) oraz HWY 666.

Nowe piosenki to pełne spektrum ognistego, nieustraszonego rock and rolla od artysty, który w swej twórczości inspirował się hard rockiem, klasycznym rockiem, punk rockiem i hip hopem. “Black Eyes Blue” wypełnia pełen bólu śpiew Coreay’a i nostalgia, z kolei rytmiczne “CMFT Must Be Stopped“, przywołujące skojarzenia z debiutem Slipknot, na wyższy poziom pomogli wnieść multiplatynowy artysta Tech N9ne oraz brytyjski MC – Kid Bookie. Utworowi towarzyszy nakręcony przez DJaya Brawnera teledysk, w którym Taylor zdobywa mistrzowski pas CMFT. Gościnnie w klipie występują dobrzy kumple Taylora Marilyn Manson, Lars Ulrich, Rob Halford, Chris Jericho czy Nergal.

Album “CMFT” powstawał od dłuższego czasu, dlatego w zestawie znalazły się zarówno całkiem świeże numery, jak i kawałki, które Corey napisał gdy był nastolatkiem. Sesja odbyła się w studiu Hideout w Las Vegas, pod okiem producenta Jaya Rustona. Coreyowi towarzyszył zespół w składzie: Christian Martucci (gitara), Zach Throne (gitara), Jason Christopher (bas) i Dustin Robert (perkusja).

CMFT” to dzika i oczyszczająca podróż przez muzyczną “psychę” Coreya. Całość otwiera pełen diabelskich dźwięków “HTY 666“, z kolei “Silverfish” obnaża talent Taylora do pisania akustycznych piosenek, w których zgrabny refren kontrastuje z ciężarem. Złowieszczy bas intonuje smagające gitary “Culture Head“, a poruszający, fortepianowy “Home” ukazuje imponujące wokalne możliwości Taylora.

Bezkompromisowy, szczery na każdym polu, bez żadnego filtra, Corey Taylor wciąż wywiera wpływ na świat kultury nie tylko jako frontman nagradzanego Grammy multiplatynowego zespołu Slipknot oraz rockowego giganta Stone Sour. Taylor może także poszczycić się książką na liście bestsellerów “New York Timesa” oraz wieloma rolami filmowymi i telewizyjnymi.

Oddziałując na kolejne pokolenia fanów oraz kolegów po fachu, zaśpiewał na sześciu albumach Slipknot, które dotarły do milionów ludzi na całym świecie. Metalowa kapela z Iowa może poszczycić się 13 platynowymi i 44 złotymi płytami. Trzy z nich zadebiutowały na szczycie zestawienia Billboard 200 (“All Hope is Gone”, “.5 the Gray Chapter” i “We Are Not Your Kind”).

Najnowszy album “We Are Not Your Kind“, który był artystycznym krokiem milowym dla Slipknot, spotkał się z szerokim uznaniem krytyków, zbierając znakomite recenzje w “The Ringer”, “The FADER” czy “GQ” jak również tytuł Najlepszej metalowej płyty 2019 roku magazynu “Rolling Stone”.

Jeśli chodzi o Stone Sour, mają dwa złote albumy, platynowy singiel oraz pięć płyt, które zadebiutowały w top 10 zestawienia Billboard 200. Ponadto “House of Gold & Bones – Part 1”, uznane Rockowym albumem dekady przez “Loudwire”, doczekało się własnej powieści graficznej wydanej nakładem Dark Horse Comics. Z kolei z płyty “Hydrograd” pochodzi najlepiej sprzedający się singel kapeli – “Song#3”, który przez 5 tygodni z rzędu nie schodził ze szczytu zestawienia Billboard Mainstream Rock Songs a dziś ma 100 milionów streamów.

Za sprawą książki “Seven Deadly Sins” z 2011 roku Corey Taylor trafił na listę bestsellerów “New York Timesa”, gdzie jego wydawnictwo utrzymywało się przez 4 tygodnie. W następnych latach ukazywały się jego kolejne literackie propozycje: “A Funny Thing Happened On The Way To Heaven” (2013), “You’re Making Me Hate You” (2015) i “America 51” (2017). Gdyby tego było mało, wystąpił w filmach “Fear Clinic”, “Officer Downe” czy “Rekinado 4: Niech szczęki będą z tobą” oraz serialu “Doktor Who”. Krótko mówiąc, człowiek renesansu, który brał udział w sympozjum na Uniwersytecie Oksfordzkim i był gwiazdą muzycznych festiwali na całym świecie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!