James Blake prezentuje EP-kę „Before”

Laureat Grammy James Blake prezentuje nową EP-kę „Before” – to powrót do jego klubowych czasów w Londynie, hołd dla korzeni głęboko zanurzonych w tanecznych utworach, a jednocześnie świetna dokumentacja ewolucji muzyki artysty.

Na „Before” trafiły cztery utwory, a każdy z nich doczekał się visualizera. EP-ka jest wyrazem „tęsknoty za porywami emocji na parkiecie” oraz przypomnieniem o DJskiej karierze Blake’a. To także dowód na „nowy rodzaj pewności siebie, by użyć swojego głosu w hitach na dancefloor” – jak mówi artysta. Reżyserem wszystkich klipów do utworów z EP-ki jest Ryder Ripps.
 
Aby uczcić premierę, James Blake zagra pierwszy od 2013 roku DJ set dla Boiler Room. Transmisja w piątek, 16 października, o 23:00 polskiego czasu. Więcej informacji tutaj:
 
 
James Blake nawiązał współpracę z marką Cadillac. Grupa wybrańców miała okazję przedpremierowo posłuchać EP-ki artysty, a następnie uczestniczyć w bardzo kameralnym koncercie muzyka – pierwszym występie Blake’a dla publiczności od miesięcy:
 

„Before” to następca świetnie przyjętego coveru „Godspeed” Franka Oceana, który zgromadził ponad 5 mln wyświetleń na TikToku. Wcześniej Blake wydał utwór „Are You Even Real?”, który zgromadził 7,2 mln streamów w Spotify od premiery.
James Blake – „Before” – lista utworów:
1. I Keep Calling
2. Before
3. Do You Ever?
4. Summer Of Now

BEFORE VISUALISERS:

Laureat Grammy, wokalista, songwriter, multi-instrumentalista i producent James Blake to jeden z najciekawszych i najbardziej wszechstronnych artystów naszych czasów. Współtworzył m.in. takie płyty jak „Blonde” Franka Oceana czy „DAMN.” Kendricka Lamara, jak również „4:44” Jaya-Z i „Lemonade” Beyonce. Współpracował z takimi artystami jak Stevie Wonder, Kid Cudi, Travis Scott, Future i wielu innych. „Black Panther: The Album” zapewniło mu nominację do Grammy w kategorii Best Rap Performance.

Debiutancki „James Blake” z 2011 otrzymał w Pitchforku ocenę 9 i trafił do zestawienia „Top 100 Albums of the Decade So Far (2010-2014)” przygotowanego przez dziennikarzy portalu. „Overgrown” z 2013 pokazało, że możliwe jest zamieszczenie współpracy z Brianem Eno i RZA na tym samym krążku. Album otrzymał Mercury Prize oraz nominację do Grammy w kategorii Best New Artist. Wydany w 2016 „The Colour In Anything” również zachwycił krytyków, a „Assume Form” z 2019 także spotkał się ze świetnym przyjęciem zarówno od strony artystycznej, jak i komercyjnej. Krążek trafił na 21. miejsce Billboard Top 200, co jest najwyższym wynikiem w dotychczasowej karierze artysty. Album zebrał 300 mln streamów w niecały rok, otrzymał też nominację do Grammy w kategorii Best Alternative Album i znalazł się na licznych podsumowaniach najlepszych wydawnictw 2019, m.in. w „TIME”, „Harper’s Bazaar”, Stereogum, Consequence of Sound, Billboard, DJ Booth i „Esquire”.
 
James Blake jest obecnie w trakcie pracy nad swoim piątym długogrającym albumem studyjnym.
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *