GILBY CLARKE wydaje nowy singiel „Tightwad”

Tightwad to najnowszy singiel Gilby’ego Clarke’a , będący kontynuacją jego ostatnich singli The Gospel Truth i Rock n ‘Roll Is Getting Louder . Został napisany wokół gitarowego riffu, który napisał podczas wypróbowywania nowego pedału fuzz. Tekstowo został zainspirowany oszustwem, zdradą i kreatywnymi skrajnościami, przez które ludzie będą przechodzić, aby osiągnąć sukces. Tightwad zawiera Nikki Sixx Motley Crue na basie i Stephena Perkinsa ( Janes Addiction ) na perkusji.

„Ta piosenka została napisana wokół gitarowego riffu, który odkryłem podczas wypróbowywania nowego pedału fuzz. Tekstowo zainspirowały mnie oszustwa, zdrada i twórcze skrajności, przez które ludzie będą przechodzić, aby przejść do przodu. jeśli trafi za blisko domu, może wszyscy powinniśmy przyjrzeć się sobie bliżej i wprowadzić ulepszenia.

Miałem szczęście, że kilku wspaniałych przyjaciół muzyków przyczyniło się do nagrania tego utworu, Nikki Sixx & Stephen Perkins. Stephen, jak zawsze, wyszedł z rytmem, który napędza piosenkę, a Nikki znalazła fajny basowy rytm, który podkreśla odczucie, którego szukałem. Starałem się przekazać wiadomość z humorem, ale czasami prawda boli ”.

– Gilby Clarke

O GILBY CLARKE
Gilby Clarke grał zarówno w Guns N ‘Roses, jak i The MC5. Kto jeszcze może rościć pretensje do dwóch spośród najbardziej zmieniających życie i wpływowych rock’n’rolla, jakie kiedykolwiek istniały na tej planecie?

Ale nic z tego nie przesłania faktu, że ten gitarzysta, piosenkarz i autor tekstów był 17-letnim punkiem z Cleveland, którego hollywoodzkie składki zostały w całości opłacone. Zanim dołączył do cyrku Guns N ‘Roses , Gilby był głównym sesyjnym gitarzystą Kim Fowley i autorem duchów. Po graniu z hollywoodzkimi zespołami Candy i Kill For Thrills późny telefon od Slasha zmienił wszystko. Gilby dołączył do Guns w ’91.

Pojawił się na albumach zespołu Spaghetti Incident, Live Era ’88 -’91 i T on Greatest Hits . Gilby spędził lata na trasie Use Your Illusion w latach 90.

Po implodowaniu Gunsa, uzbrojony tylko w Les Paula, Gilby wrócił i rozpoczął karierę solową, odbierając krytyczne mrugnięcia za swoje albumy Pawnshop Guitars, The Hangover, Rubber, 99 Live i Swag . Nagrywając i / lub koncertując w chudych latach z Nancy Sinatra, Heart, The MC5 i Snakepitem, Slashem , jego byłym kolegą z zespołu , Gilby nawet wkradł się do teledysków z GNR , Michaelem Jacksonem i Fall Out Boy, kiedy MTV było na liście.

Clarke obecnie dzieli swoje usługi z Kings of Chaos prowadzonym przez Matta Soruma i gwiazdorskim absolwentem, w którym wystąpili Steven Tyler, Joe Elliot i Gene Simmons oraz jego solowy zespół.

Clarke, który jest oldschoolową mieszanką Keefa, Johnny’ego Thundersa i BB Kinga , nadal pisze rockandrollowe piosenki z tłustymi refrenami i pojawia się na scenach na całym świecie. Produkuje też godne zespoły. Jest także jednym z najsłodszych panów, jakich kiedykolwiek spotkasz. Z pewnością jest bohaterem gitary, ale także dżentelmenem, którego serce przyspiesza z prędkością rock and rolla.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *