Marta Bijan z nowym tajemniczym singlem “Szczelina”!

Po dłuższej przerwie na rynku muzycznym Marta Bijan powraca z nowymi utworami, które zwiastują nadchodzący drugi album. Artystka ostatniego dnia lata wydała singiel “Lato smakuje”, natomiast w piątek 13-go listopada swoją premierę ma “Szczelina”. O czym opowiada utwór?

Od kilkudziesięciu lat w zimnych miesiącach w tajemniczym paśmie górskim Trybecz na Słowacji znikają ludzie. Po prostu rozpływają się w powietrzu. Według większości to zwykła legenda, inni twierdzą, że w górach wśród drzew mieści się przejście — może być nim nawet niewielka szczelina, cienka jak włos — do światów, o których istnieniu wolelibyśmy nie wiedzieć. 

,,Szczelina” to altpopowy, hipnotyzujący utwór o miejscu, w którym czas nie istnieje, a cisza może patrzeć tysiącami par oczu. Tekst nawiązuje do powieści o tym samym tytule, autorstwa słowackiego pisarza Józefa Kariki. On sam mówi o Trybeczy, że kojarzy mu się z Twin Peaks: ,,Duże nagromadzenie drobnych, dziwnych rzeczy na niewielkiej powierzchni”.

 

Autorką tekstu i muzyki “Szczeliny” jest Marta Bijan, natomiast za produkcję muzyczną utworu odpowiada Haldor Frunberg, mający na swoim koncie współpracę z zespołami Mentor, Me Ant That Men czy grupą Behemoth. Jest to ich drugi wspólny utwór, który zwiastuje nadchodzącą płytę. Wcześniej fani mieli możliwość usłyszeć “lato smakuje”.

marta bijan – lato smakuje

Marta Bijan zadebiutowała na rynku muzycznym, wydając w 2018 roku album pt. “Melancholia”. Jednym z singli był wówczas utwór “Mówiłeś”, który w niespełna trzy miesiące po premierze osiągnął status Złotej Płyty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!