Ruszyła rejestracja wolontariuszy 29. Finału WOŚP!

12 listopada ruszyła rejestracja online osób, które chcą być wolontariuszami podczas 29. Finału WOŚP. To dzięki ich zaangażowaniu po raz kolejny Fundacja WOŚP będzie kupować najwyższej klasy sprzęt dla polskich szpitali. Z tej okazji na facebookowej grupie Fundacja zapytała wolontariuszy o powód, dla którego zdecydowali się podjąć kwestowania.

Odpowiedzi było dużo i najczęściej wskazywanym powodem czynnego wspierania organizacji Finałów WOŚP jest oczywiście chęć bezinteresownej pomocy i bycie częścią zgranej sztabowej społeczności. Wszystkie wypowiedzi mogą być świetną inspiracją do ponownej rejestracji lub zgłoszenia się do sztabu po raz pierwszy.

Rejestracja : https://iwolontariusz.wosp.org.pl/

Wolontariusze 28. Finału, fot. Marcin Zieliński

Historie wolontariuszy Finałów WOŚP

Pierwsza opowieść to historia Daniela, który jest już doświadczonym wolontariuszem i podczas 29. Finału będzie zarażał pozytywną energią już po raz kolejny.

O WOŚP dowiedziałem się w szkole, w której organizowane było spotkanie dla wolontariuszy. Dlaczego zostałem wolontariuszem? Aby nieść pomoc innym, tak całkiem bezinteresownie. Dlatego uznałem, że wezmę udział w zbiórce. 29. Finał będzie moim 5 finałem, w którym będę kwestował.
-Daniel

Zawsze lubiłam pomagać ludziom! Mój brat jest osobą z niepełnosprawnością. Odkąd pamiętam, był leczony sprzętem zakupionym przez Fundację WOŚP, dlatego stwierdziłam, że to będzie akcja, do której dołączę. Moja nauczycielka działa w sztabie w Mogielnicy, więc pomogła mi spełnić to małe marzenie.
-Aleksandra

O Fundacji dowiedziałem się z lokalnych mediów i z TV blisko 20 lat temu. Pomyślałem “dlaczego nie?”, zapisałem się w sztabie bocheńskim w grudniu 2004 r. i w styczniu kwestowałem z grupą. W kolejnych latach już samodzielnie kwestowałem i to bardzo skutecznie trwa do dziś. Warto pomagać.
-Paweł 

Pierwsze kwestowanie Pawła zaowocowało w stworzenie własnej inicjatywy, jaką jest charytatywne bieganie boso. Cele są różne, Paweł pokonuje maratony i spełnia kolejne cele na swojej pięknej mapie pomagania.

Ja zacząłem kwestować 2 lata temu, ponieważ chciałem spróbować, jak to jest być wolontariuszem WOŚP i przy okazji pomóc w tym roku byłem drugi raz. Zebrałem ponad 1500 zł, jestem z tego bardzo szczęśliwy i mam nadzieję, że w przyszłym roku pandemia tego nie zepsuje i będzie można kwestować, bo nie wyobrażam sobie stycznia bez Finału WOŚP i kwestowania jako wolontariusz.
-Bartosz

Asia podzieliła się historią swojego synka, który korzystał ze sprzętu Fundacji WOŚP zaraz po urodzeniu i od tego czasu jest częścią wyjątkowej społeczności WOŚP.

O właśnie dlatego: mój syn 30 tydzień i 1590 gram. Cały sprzęt, który uratował mu życie od Fundacji. Jak tu nie pomagać? Pomaganie jest fajne!
-Asia

Coroczne zbieranie to dla niektórych tradycja, a nawet spełnienie dziecięcych marzeń- tak jest w przypadku Piotra, który już po raz czwarty będzie wolontariuszem.

Ja chodząc do szkoły, chciałem się zgłosić i zostać wolontariuszem. Będąc osobą pełnoletnią, stwierdziłem, że trzeba spełnić dziecięce marzenie i moim pierwszym Finałem, na którym kwestowałem, był 26. Finał, i od tamtej pory co roku się zgłaszam i zbieram.
-Piotr

Wolontariuszka, źródło: Facebook

Pozytywne nastawienie, ogromne zaangażowanie i aktywność wolontariuszy online już teraz pozytywnie nastrajają organizatorów 29. Finału.

Jestem wolontariuszką WOŚP już od kilku lat i nie wyobrażam sobie, żebym w drugą niedzielę stycznia nie stała z puszką. Zostałam wolontariuszką, ponieważ sama korzystałam z pomocy WOŚP i chciałabym się tym samym odwdzięczyć jak i pomóc chorym osobom, które są w potrzebie. Poza tym zawsze podczas Finału świetnie się bawię i dostaje mnóstwo radości od innych ludzi!
-Agnieszka

Jak zostać wolontariuszem?

1. Kliknij link poniżej lub wejdź na iwolontariusz.wosp.org.pl.

2. Załóż konto lub zaloguj się do konta z poprzedniego roku.

3. Wypełnij formularz w sekcji dla wolontariusza.

4. Poczekaj na weryfikację.

5. Gotowe!

Rokrocznie w akcji uczestniczy około 120 tys. wolontariuszy, jest to niepodważalnie fenomen na skalę światową. Wyniki z pierwszej doby rejestracji również napawają optymizmem, bo aż 1570 osób zostało wolontariuszem 29. Finału WOŚP!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!