16.11.1992 VADER – THE ULTIMATE INCANTATION

The Ultimate Incantation – pierwszy album studyjny, polskiej deathmetalowej grupy muzycznej Vader. Wydawnictwo ukazało się listopadzie 1992 roku w Europie, nakładem wytwórni muzycznej Earache Records. Album trafił także do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych, w Polsce i Japonii, odpowiednio nakładem Relativity Records, Carnage Records i Toy’s Factory. W ramach promocji, na zlecenie amerykańskiej stacji telewizyjnej MTV został zrealizowany teledysk do pochodzącego z płyty utworu “Dark Age”.

W latach późniejszych płyta była wielokrotnie wznawiana, przez takie wytwórnie jak: Earache Records, Союз, Del Imaginario Discos, Baron Records, Metal Mind Productions i Koch International Poland. W 2008 roku pięć utworów pochodzących z The Ultimate Incantation znalazło się na kompilacji XXV. Kompozycje, w nieznacznie zmienionych aranżacjach zostały ponownie zarejestrowane, zmiksowane i zmasterowane.

W 2018 ukazała się w limitowanym nakładzie płyta Dark Age, zawierająca ponownie nagrane wszystkie utwory z “The Ultimate Incantation”.

VADER – Dark Age (recenzja) – zatopionywciszy – muzyczne recenzje

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!