Start zapisów na Bieg „Policz się z cukrzycą”

To już tradycja, że Finałowi WOŚP towarzyszy wyjątkowy bieg, którego celem jest zwrócenie uwagi na problem zachorowań na cukrzycę. W styczniu 2021 roku bieg odbędzie się już po raz 15., jednak z uwagi na względy epidemiczne, w nieco innej, niż dotąd, formie.

Biegamy w Polsce i na całym świecie!
Tysiące uczestników biegnących w tym samym momencie ulicami Warszawy – tak jeszcze podczas 28. Finału WOŚP wyglądał Bieg „Policz się z cukrzycą”. W styczniu 2021 roku wydarzenie będzie mieć swą kolejną odsłonę, jednak z uwagi na pandemię koronawirusa, nieco zmieni formę. Biegacze nie będą już brać udziału w jednym dużym wydarzeniu, ze startem i metą we wcześniej wskazanych lokalizacjach na terenie stolicy, lecz sami zadecydują o miejscu i trasie biegu – będą mogli pokonać dystans 5 km w dowolnym miejscu, w dniu 29. Finału WOŚP, czyli 10 stycznia.

Niezmienna pozostaje natomiast idea Biegu – wyrażenie solidarności z diabetykami i wsparcie programu, dzięki któremu kobiety ciężarne z cukrzycą mogą rodzić zdrowe dzieci.

Jak zapisać się na Bieg?
Zapisy na 15. Bieg „Policz się z cukrzycą” wystartowały 14 listopada, w Światowym Dniu Cukrzycy. Chętni zgłoszeń dokonywać mogą poprzez platformę Slot Market do 3 stycznia lub wyczerpania limitu miejsc (7000 osób). Warunkiem zapisu jest wniesienie opłaty startowej.

Osoby, które dokonają zgłoszenia na stronie Slot Market, na początku grudnia dołączyć będą mogły do wirtualnego wydarzenia na platformie ALL YOU NEED IS RUNNING, a następnie, korzystając z ulubionej aplikacji do śledzenia aktywności fizycznej, dodać swój wynik do sumy „wybieganych” przez uczestników Biegu kilometrów.

Uczestnicy, który zapiszą się na Bieg i uiszczą opłatę startową, otrzymają pakiet startowy, składający się m.in. z koszulki biegowej i numeru startowego.

Głównym sponsorem biegu jest Dawtona – producent szerokiego asortymentu produktów warzywnych i owocowych – wspierająca akcję „Policz się z cukrzycą”.

Zapoznaj się z najważniejszymi informacjami na temat Biegu

Lokalne imprezy sportowe
Bieg „Policz się z cukrzycą” to nie tylko główne wydarzenie organizowane przez Fundację WOŚP, ale także mniejsze, lokalne imprezy sportowe, które przygotowują sztaby w Polsce i na całym świecie. Pod hasłem “Policz się z cukrzycą” zostanie zorganizowanych kilkadziesiąt biegów i innych aktywności sportowych promujących zdrowy styl życia. Podczas 28. Finału WOŚP odbyło się 167 tego typu wydarzeń.


Fundacja WOŚP a walka z cukrzycą
Organizacja biegu związana jest bezpośrednio z realizowaną przez Fundację WOŚP akcją „Policz się z cukrzycą”, której celem jest pogłębienie wiedzy Polaków na temat cukrzycy, promowanie efektywniejszego leczenia diabetyków oraz zdrowego stylu życia jako sposobu zapobiegania rozwojowi choroby.

Fundacja prowadzi także Program Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi dla Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą, w ramach którego kobietom z cukrzycą typu I, które planują ciążę lub są w pierwszym trymestrze, wypożyczane są nieodpłatnie pompy insulinowe. Do października 2020 roku Fundacja zakupiła 1573 pompy insulinowe, z czego 100 z nich zostało w całości sfinansowanych dzięki środkom z pakietów startowych biegów „Policz się z cukrzycą”, organizowanym w latach 2014-2020.
 
14. Bieg “Policz się z cukrzycą”, fot. Michał Kwaśniewski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!