Sam Fender prezentuje „Winter Song”

Sam Fender prezentuje cover utworu „Winter Song” nagranego przez Alana Hulla i Lindisfarne w latach 70.

Lindisfarne ma dla Newcastle takie znaczenie jak The Beatles w Liverpoolu. Alan Hull może nie zdobył takiej popularności jak John Lennon, jednak jego muzyka poruszyła miliony Geordies, którzy od wielu pokoleń są dumni ze swojej lokalnej legendy.
 
Sam Fender nagrał cover we współpracy z People of the Streets (POTS), organizacji, która pomaga bezdomnym. POTS założono w akademiku w 2017, ale obecnie to międzynarodowe społeczne przedsięwzięcie, które na pierwszym planie zawsze stawia ludzkie historie.
 
„Winter Song” ma ponadczasowe przesłanie dotyczące skromności i refleksji. Przekaz tej piosenki bardzo przemówił do Sama Fendera:
 

Chciałem zrobić utwór świąteczny, ale taki, który będzie blisko powiązany z moimi rodzinnymi stronami oraz z moim sercem. Dla mnie słowa tego utworu brzmią bardziej wymownie w 2020 niż kiedykolwiek. W tym roku Boże Narodzenie będzie bardzo smutne dla wielu, dlatego postawiłem na „Winter Song”. Alan Hull był jednym z najbardziej fantastycznych i niedocenianych kompozytorów swoich czasów. Legenda Geordie. Mam nadzieję, że tego nie zepsułem. Jestem naprawdę dumny z efektu końcowego.

Sam Fender

Pandemia COVID-19, podobnie jak innym artystom, pokrzyżowała mocno plany Sama na ostatnie 12 miesięcy. Muzyk miał zaplanowane mnóstwo występów na letnich festiwalach. Latem Fender wystąpił na specjalnym koncercie w Newcastle z zachowaniem odstępów wśród publiczności.

https://prowly-uploads.s3.eu-west-1.amazonaws.com/uploads/landing_page_image/image/297376/3cfcc356ae5ec205cc106c49d0a252ba.jpg

https://prowly-uploads.s3.eu-west-1.amazonaws.com/uploads/landing_page_image/image/297377/bcea2330f8300b3aebf6889b6534065d.jpg

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!