Nie żyje David Prowse, filmowy Darth Vader zmarł w wieku 85 lat :(

David Prowse nie żyje. Aktor i kulturysta, na całym świecie znany jako Darth Vader z serii “Gwiezdne wojny”, zmarł w wieku 85 lat.

“Niech moc będzie z nim zawsze! Chociaż słynął z grania wielu potworów – wszyscy, którzy znali Dave’a i pracowali z nim wiedzą, że był bohaterem” – napisał w oświadczeniu Thomas Bowington, agent Davida Prowse’a, informując o jego śmierci.

David Prowse był znanym brytyjskim kulturystą i sztangistą oraz aktorem. Rolę Dartha Vadera zapewniła mu między innymi imponująca sylwetka i wzrost – 201 centymetrów. W odtworzeniu postaci jednak problematyczny okazał się jego brytyjski akcent, dlatego twórcy “Gwiezdnych Wojen zdecydowali, że postać Dartha Vadera będzie dubbingowana przez Jamesa Earla Jonesa.

Obraz

W Wielkiej Brytanii David Prowse był znany jako twarz kampanii Zielony Znak Drogowy. Green Cross Code Man – jak go nazywano – uczył brytyjskie dzieci jak właściwie zachowywać się na przejściach ulicznych i na drodze. Za udział w kampanii na rzecz bezpieczeństwa drogowego został odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!