Nie żyje Dariusz Malinowski, wokalista legendarnego zespołu Siekiera

Informację o śmierci muzyka potwierdził w rozmowie z “Faktem” Tomasz Budzyński, który razem z Malinowskim był w pierwszym składzie Siekiery. W sobotę napisał o tym także Zbigniew Musiński, perkusista zespołu w późniejszym czasie.

Zespół powstał na przełomie 1983 i 1984 roku. Dariusz Malinowski był wówczas jego basistą, a oprócz wokalisty Budzyńskiego (po odejściu z Siekiery współtworzył zespół Armia), występowali w nim gitarzysta Tomasz Adamski i perkusista Krzysztof Grela. Grupa sławę zdobyła po brawurowym występie w Jarocinie w 1984 roku.

Po zmianach w składzie zespołu (po odejściu Greli i Budzyńskiego dołącza wspomniany wcześniej Musiński) oraz stylistyce (z punk rocka do nowej fali), Dariusz Malinowski został również wokalistą Siekiery. Następny występ w Jarocinie, właśnie z powodu radykalnej zmiany brzmienia, która nie przypadła do gustu publiczności, został przerwany przed końcem.

Drugi skład zespołu Siekiera. Od lewej: Zbigniew Musiński, Paweł Młynarczyk, Tomasz Adamski, Dariusz Malinowski (fot. Mirosław Makowski)

Dariusz Malinowski ps. Malina (ur. 1965, zm. 12 grudnia 2020) – polski basista i wokalista, członek zespołu Siekiera.  Działalność muzyczną rozpoczął na przełomie 1981 i 1982 roku. W pierwszym zespole grał głównie utwory takich wykonawców jak Brak, Oddział Zamknięty i Motörhead. W zespole Siekiera znalazł się krótko po założeniu grupy. Początkowo w grał na gitarze basowej, później po zmianie stylistyki muzycznej został także wokalistą. Wystąpił w teledysku do utworu Siekiery „Misiowie puszyści”, który po emisji został objęty cenzurą. Ze względu na konflikt pomiędzy nim a liderem zespołu Tomaszem Adamskim, Malinowski nie wziął udziału w drugim dniu zdjęć, przez co część scen z jego udziałem zagrał perkusista Zbigniew Muszyński. Po rozpadzie Siekiery w 1987 roku Malinowski ożenił się i zamieszkał pod Puławam. Ze znajomymi przygotowywał nowe piosenki, które ostatecznie nie zostały oficjalnie wydane. W 2001 działał w zespołach Kapawanka i Tra-band. Zmarł 12 grudnia 2020 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!