remme podsumowuje 2020 rok singlem „bittersweet”

Najlepszy sposób na długie zimowe wieczory? Mocna ballada, dzięki której łatwiej będzie znieść coraz niższe temperatury. Wokalista i kompozytor pochodzący z Holandii, remme, podsumowuje 2020 rok nowym singlem „bittersweet”.

Utwór pokazuje kolejną odsłonę wszechstronności młodego artysty. remme debiutował w styczniu piosenką „get older”, a następnie ukazały się single „hunger”, „lose touch” i „ghosts”. O swoim nowym singlu remme mówi:
 

To klasyczna piosenka o rozstaniu. Wiesz, że przed wami ostatnia noc razem, ale to tak przyjemnie boli, móc być z tą osobą jeden ostatni raz. Widzisz, że ona ma na sobie dżinsy, które wynalazła w twojej szafie parę miesięcy temu i wiesz, że po raz ostatni będziecie tak blisko siebie. „bittersweet” opiera się na prawdziwej historii mojego pierwszego związku. Jest to bardzo smutna, ale jednocześnie piękna historia. Myślę, że każdy przeżył coś podobnego, dlatego postanowiłem uchwycić te emocje w formie piosenki.

remme

„get older” okazało się perfekcyjnym początkiem kariery remme – piosenka ma ponad 6,3 mln streamów, a klipy do utworu (w tym teledysk, lyric video, wideo akustyczne i circle session) obejrzano 373 tys. razy. Singiel był prezentowany w radiach w Niemczech, Holandii oraz Francji. Kolejny singiel, „hunger”, ma obecnie 3,7 mln streamów, otrzymał także olbrzymie wsparcie ze strony Spotify i Apple Music. „lose touch” trafiło na 88. miejsce niemieckiego airplaya, zgromadziło ponad 2 mln streamów, a oficjalny teledysk obejrzano ponad 240 tys. razy. Niedawno remme zadebiutował z występem w niemieckiej telewizji – w programie „Inas Nacht”, jak również supportował niemiecką gwiazdę pop o pseudonimie Lea podczas jej piknikowych koncertów. Najnowszy singiel, wydany pod koniec września „ghosts”, zgromadził do tej pory ponad 600 tys. streamów.

remme tworzył muzykę już jako 12-latek. Swój czas dzieli między rodzinnym Eindhoven a Berlinem. Do jego inspiracji należą Frank Ocean, Fleetwood Mac, Bruce Springsteen, Jeff Buckley oraz Justin Bieber. – Wiem, to dość eklektyczne zestawienie, ale tak to już chyba jest z nami, millenialsami, że nie przejmujemy się ograniczeniami gatunkowymi – wyjaśnia remme. Młody wokalista ma starą duszę, czego odzwierciedlenie można znaleźć w komponowanych przez niego utworach.

remme ma za sobą pierwsze występy przed szeroką publicznością, m.in. jako support Jamesa Morrisona w Paradiso Amsterdam w październiku 2019 czy występ na tegorocznej edycji Eurosonic Festival. Wokalista miał supportować zespół Lola Marsh, jednak z wiadomych przyczyn, trasa nie doszła do skutku. Nowe daty koncertów remme zostaną podane wkrótce.

Jego głos bywa niski, jak po spaleniu paczki papierosów, by następnie przejść w wysoki falset. remme ma niesamowity zasięg wokalu, czym niejednokrotnie zaskoczy słuchacza. (…) Ma wystarczająco duży potencjał, by szybko się wybićMusikexpress

Poszliśmy na jego koncert na Eurosonic, by sprawdzić, czy remme jest po prostu kolejnym wokalistą czy prawdziwym artystą. To prawdziwy artysta Radio 2

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!