Czas na CieszFanów Festiwal !!!

Lato uratowane! Jako jeden z pierwszych festiwali w Polsce CieszFanów Festiwal  ogłasza gwiazdy tegorocznej edycji i informuje, kiedy się odbędzie! Od czwartku do soboty 19 – 21 sierpnia na kąpielisku Wędrowiec w Cieszanowie zobaczymy legendy polskiej sceny, inspirujących gości i wyjątkowe pozamuzyczne atrakcje City NGO.

W samo południe w sobotę 16 stycznia CieszFanów ogłosił pierwsze gwiazdy, które zagrają na cieszanowskiej scenie.

Są to:

– niepowtarzalny Kazik ze swoją nową płytą,

– uwielbiani przez zbuntowaną młodzież Lej Mi Pół

– pozytywne reaggowe brzmienie z wokalistą rodem z Cieszanowa, czyli Boleo & Follow The Riddim

– punkowa legenda The Analogs

Wraz z ogłoszeniem terminu festiwalu ruszyła sprzedaż festiwalowych karnetów, są one dostępne na stronie www.bilety24.pl.

W wyjątkowych czasach, CieszFanów przyjmuje wyjątkową, wypracowaną w ubiegłym roku hybrydową formę. Co się za tym kryje? To nowa festiwalowa jakość. Przenosimy część festiwalu w cyfrowy świat, prowadząc transmisje koncertów i spotkań z cyklu Otwarte Głowy w naszych mediach społecznościowych. Dzięki temu tysiące osób będą mogły być z nami w Cieszanowie  — opowiada dyrektor festiwalu Marcin Piotrowski z CKiS. Nic jednak nie zastąpi nam bezpośredniego kontaktu z ludźmi, dlatego szykujemy się na przyjęcie pod namiotami minimum 2000 festiwalowiczów. Oddajemy też festiwal w ich ręce. To oni mają wpływ na jego kształt i klimat, dlatego chcemy, żeby o nim współdecydowali i czuli się za niego odpowiedzialni — dodaje.

Miejsc nie zostało już zbyt wiele. Pierwsze 400 karnetów zostało już sprzedanych. Posiadają je najwięksi fani cieszanowskiego klimatu, którzy są z nami od lat i pamiętają poprzednie edycje Cieszanów Rock Festiwalu czy jeszcze wcześniejszego Break Out Festiwalu – opowiada Marlena Wiciejowska dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie, organizatora kultowego festiwalu.

Cieszanów  — niewielkie półtora tysięczne miasteczko  to wschodnia stolica rocka. Muzyczne festiwale odbywają się tu od 2008 roku. Nasze miasto to stolica wolności i dobrej muzyki, wyjątkowego i niepowtarzalnego festiwalowego klimatu – podkreśla burmistrz Zdzisław Zadworny. Liczy, że również w tym roku miasto ożyje dzięki tysiącom fanów muzyki rockowej.

Przyciągnąć ich mają ogłoszone w sobotę zespoły. Pierwsze cztery to tylko przedsmak pełnej listy artystów, którzy w sierpniu wystąpią na cieszanowskiej scenie. Ogółem ma ich wystąpić prawie 20. Organizatorzy nie ograniczają się jednak tylko do gwiazd, zachęcają również młode zespoły do zgłaszania się do festiwalowego przeglądu kapel i występu na cieszanowskiej scenie.

Pomimo panującej pandemii i ograniczeń CieszFanów wierzy w sukces. Jako jedni z nielicznych udowodniliśmy w 2020 roku, że pomimo przeszkód potrafimy zorganizować piękny i klimatyczny festiwal. Zebrane doświadczenia wykorzystamy w tym roku i wspólnie uratujemy lato – podkreśla Marcin Piotrowski z CKiS.

Wszelkie oficjalne informacje oraz komunikaty znajdziecie na stronach organizatorów festiwalu, czyli Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie www.ckis.cieszanow.pl, a także na profilach na Facebooku: CieszFanów Festiwal, oraz Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *