Łydka Grubasa z teledyskiem pełnym nadziei

Zespół Łydka Grubasa nie traci rozpędu. Po sylwestrowej premierze teledysku do pochodzącego z płyty „Socjalibacja” utworu „Profesory”, w piątek na kanale Youtube zespołu udostępnił kolejny klip. Tym razem jest to ilustracja do piosenki „Grać utwory”. Jak mówią członkowie grupy, jest on wyrazem tęsknoty za koncertami live, które niemal od roku nie istnieją praktycznie w przestrzeni publicznej.

Teledysk do „Profesorów” pojawił się bez żadnych zapowiedzi w Sylwestrowy wieczór, mimo to zebrał doskonałe opinie i w tydzień przeskoczył 65 tys. wyświetleń. Łydka idzie za ciosem i zapowiada premierę kolejnego klipu promującego wydaną chwilę przed wybuchem pandemii, płytę.

„Skoro nie możemy promować albumu na koncertach, szukamy innych opcji” – mówi Bartosz „Hipis” Krusznicki, wokalista. ”Teledysk do „Grać utwory” od początku miał być obrazkiem koncertowym, teraz nabrał dodatkowego wymiaru. Jest to wyraz naszej tęsknoty za wspaniałymi, żywymi i dynamicznymi koncertami, jak i wyśpiewanie nadziei, że wrócą już wkrótce. Za ujęcia odpowiedzialny jest Maciej Pieloch, a powstały one w klubach Progresja (Warszawa) i A2 (Wrocław), którym bardzo dziękujemy za pomoc w realizacji. Montażem całości zajął się nasz etatowy oświetleniowiec Dominik Kwiatkowski. Zobaczcie, jak wspaniale było się bawić na i pod sceną. I walczcie o to, żebyśmy jak najszybciej mogli się z Wami zobaczyć na żywo, w aureoli dobrych dźwięków”.

Łydka odgraża się, że to nie koniec nowości, które czekają na fanów zespołu. Pod koniec zeszłego roku panowie udali się do białostockiego Hertz Studio, gdzie nagrali nowy materiał.

„Nagraliśmy dwa całkiem nowe kawałki oraz remake jednego z poprzednich” – mówi nam Maciek „Ziggy” Charytoniak, gitarzysta. „Co najmniej jeden z nich również będzie zilustrowany teledyskiem i pojawi się w internecie już wkrótce. Chyba mogę już zdradzić tytuł – będzie to „Pinokio”. Planujemy intensywnie również inny klip do jednego z utworów z „Socjalibacji”, nuda nam nie grozi”.

Zdjęcia, za które odpowiada Maciej Pieloch, powstały w warszawskiej Progresji i wrocławskim A2. Klubom pięknie dziękujemy za wspaniałą współpracę. Montażu dokonał Dominik Kwiatkowski. Oby do jak najszybszego zobaczenia pod sceną!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *