Ruszyła budowa studia 29. Finału WOŚP!

Warszawskie studio WOŚP to symbol obrazujący gorącą, finałową atmosferę w całej Polsce. Tak jak co roku w centrum Warszawy powstaje najważniejsze miejsce zimowego grania. Zobacz, jak wyglądają postępy!
To już 4 dzień budowy najgorętszego i najbardziej pozytywnego miejsca w Warszawie! W tym roku WOŚP wraca na teren, który od lat kojarzy się z organizacją Finałów, czyli pod Pałac Kultury i Nauki! Właśnie teraz powstaje tam namiot, w którym już 30 stycznia znajdzie się centrum nagraniowe.
Studio w liczbach

Powierzchnia całego studia to 2600 m2. Kolorowy namiot będzie składał się z ponad 1000 punktów świetlnych. 172 z nich stworzą piramidę, która stanie przed studiem, dzięki czemu przechadzający się po Placu Defilad będą mieć możliwość dowiedzieć się, co się dzieje w środku, poznać harmonogram i partnerów wydarzenia. Namiot, kontenery, światło i inne multimedia przyjadą i odjadą w 80 ciężarówkach. Cała konstrukcja namiotu budowanego pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie ważyć będzie 140 ton.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zawsze stawia na kolor, jakość i bezpieczeństwo. 26. Pol’and’Rock Festival pokazał, że mimo pandemii można tworzyć piękne i spektakularne wydarzenia. Przed nami 27 godzin nieprzerwanej transmisji finałowej nadawanej z samego serca Warszawy, w jej czasie bardzo mocno korzystamy z doświadczeń wyniesionych z naszego letniego festiwalu, który okazał się sukcesem. Jesteśmy przekonani, że także tym razem zaskoczymy wszystkich Polaków.
– Jacek Stachera, odpowiedzialny za produkcję 29. Finał WOŚP.
Ekipa budująca studio 29. Finału WOŚP, fot. Dariusz Breś
Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu!


O bezpieczeństwo pracowników obsługujących transmisję Finału będą dbać dwa ambulanse, dwoje lekarzy oraz dwa patrole ratownicze wyposażone w wymagany sprzęt.
Do studia wstęp będą mieli wyłącznie zaproszeni goście, ekipa techniczna, członkowie Pokojowego Patrolu oraz pracownicy Fundacji WOŚP. Każda z osób odwiedzających namiot musi wypełnić ankietę medyczną, poddać się pomiarowi temperatury i zrobić tzw. “szybki test” na obecność koronawirusa.
Plac Defilad, fot. Dariusz Breś
Koncerty na żywo w internecie!

Podczas 27-godzinnej transmisji Finału będzie można obejrzeć koncerty najlepszych polskich wykonawców. Początek już 30 stycznia (w sobotę), a pozytywną atmosferę nakręcą:

21:15 Krzysztof Zalewski
22:35 Piotr Bukartyk

Niedzielną imprezę uświetnią występy:

Gdzie obejrzymy koncerty 29. Finału WOŚP?

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy będą mogli łączyć się i przekazywać swoją dobrą energię przez internet. Dzięki temu każdy będzie mieć możliwość siedzieć w pierwszym rzędzie i być świadkiem koncertów na żywo z każdego zakątka świata. Transmisję online będzie można obejrzeć:


Relacje ze studia dostępne będą również w Antyradiu, na onet.pl oraz w radiu Zet.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *