Myles Kennedy – solowy album artysty w maju, a premierowy klip – już dziś

Ten muzyk nigdy nie traci cennego czasu. Myles Kennedy, wokalista Alter Bridge oraz  Slash and the Conspirators, wykorzystał niedawny okres pandemii, by sfinalizowac swój drugi solowy album. Efektem końcowym jest nowa, ekscytująca płyta “The Ides Of March”, która łączy miłość Mylesa do rocka, bluesa i country. Krążek ten ukaże się 14 maja, 2021, nakładem Napalm Records.

Podczas swojego pobytu w domu z powodu odwołania wszystkich tras koncertowych, Myles stworzył ramy dla pomysłow na utwory, które złożyły się na płytę “The Ides Of March”. Następnie zadzwonił do swoich współpracowników z debiutanckiego krążka “Year Of The Tiger”, przyjaciela i perkusisty Zia Uddina oraz basisty i menadżera Tima Tourniera – i w trójkę pojechali na Florydę, by nagrać album z wieloletnim producentem Michaelem “Elvisem” Baskettem. Od gitarowych slide riffów otwierającego album “Get Along” po melancholijny w bluesowym stylu zamykający płytę “Worried Mind” jasne jest, że powstała porywająca kontynuacja solowego albumu artysty. Podczas gdy “Year Of The Tiger” szedł bardziej w akustyczną stronę, na “Ides Of March” artysta koncentruje się na gitarze elektrycznej i pokazuje się jako gitarzysta/ autor piosenek.

Takie utwory jak “A Thousand Words,” “Wake Me When It’s Over” oraz “Moonshot” prezentują różnorodne aranżacje muzyczne, które przyciągają fanów Mylesa we wszystkich jego projektach na całym świecie. Epicki tytułowy utwór “The Ides Of March”  trwa ponad 7 minut, a Myles, Tim i Zia pokazują się tutaj ze swojej najlepszej strony.

W pierwszym singlu “In Stride” Mylesa gra na gitarze w stylu slide, a w warstwie lirycznej piosenka zawiera proste przesłanie, by “do wszystkiego podchodzić na spokojnie”. Za video do “In Stride” odpowiedzialny jest Stefano Bertelli, (który nakręcił też klip  do “Native Son” Alter Bridge). W animowanym klipie nadchodzi koniec świat, a Myles podchodzi do tego ze stoickim spokojem.

“Wyluzuj. To właściwie podsumowuje wszystko” – tak Myles Kennedy mówi o tym singlu –  

“Tekst maluje obraz surwiwalisty, który przygotowuje się na nadchodzącą apokalipsę zombie. A zainspirowała mnie  pierwsza fala lockdownów, kiedy wszyscy zaczęli kupować ogromne ilości papieru totaletowego i innych materiałów. Zacząłem zadawać sobie pytanie, czy rozsądniej byłoby spojrzeć na to z większej perspektywy i nie reagować przesadnie… zachowac spokój i dalej toczyć ten wózek”.

Lista utworów:

1) Get Along
2) A Thousand Words
3) In Stride
4) The Ides of March
5) Wake Me When It’s Over
6) Love Rain Down
7) Tell It Like It Is
8) Moonshot
9) Wanderlust Begins
10) Sifting Through The Fire
11) Worried Mind

Płyta “The Ides Of March” dostępna będzie w następujących formatach:
– Album w wersji cyfrowej
– 1 CD
– 1 CD Digi  (zamówienia wysyłkowe realizowane przez Napalm, limitowana ilość 500 szt.),
– 2 LP z czarną płytą
– 2 LP z szarą płytą (poza USA)
– 2 LP z płytą w kolorze przeźroczystej, butelkowej zieleni (zamówienia wysyłkowe realizowane przez Napalm, limitowana ilość 400 szt.),
– limitowana edycja dla najbardziej zagorzałych fanów: 2 LP z bezbarwną płyta z plamami zieleni/ bieli/ fioletu + wydruk na aluminium (zamówienia wysyłkowe realizowane przez Napalm, limitowana ilość 300 szt.),
– Limited Deluxe Box: świecący w ciemności winyl + grafika okładki + 7” świecące w ciemności demo singla  “A Thousand Words” + wisiorek+ slipmata (zamówienia wysyłkowe realizowane przez Napalm, limitowana ilość 700 szt.),

MYLES KENNEDY

Wizytówką Mylesa Kennedy’ego jest jego głos. Artysta w swoim dorobku ma 6 albumów zajmujących czołowe miejsca na listach przebojów wydanych z Alter Bridge, 3 płyty nagrane ze Slashem and The Conspirators, 2 albumy The Mayfield Four, solowy krążek z 2018 roku “Year of the Tiger” oraz  gościnne występy dla całej rzeszy gwiazd od Disturbed i Halestorm przez  Gov’t Mule, Sevendust, po  Marka Mortona i Darryla “DMC” McDanielsa. Choć Kennedy znany jest ze swojej drapieżnej barwy głosu i bluesowych inklinacji wokalnych, ma tez świetny warsztat jako twórca piosenek, pełny przemyślanych wręcz kinowych aranżacji i oczywiście dynamicznych gitarowych fajerwerków, równie wybuchowych, jak jego zdumiewający zakres wokalny. Myles Kennedy pojawił się na muzycznej scenie w 1990 roku, ale rozgłos zyskał w 1995 roku, dzięki swojemu zespołowi, The Mayfield Four. To właśnie wtedy, podczas wpólnej trasy z Creed Myles spotkał Marka Tremontiego, Briana Marshalla i Scotta Phillipsa. To spotkanie ostatecznie doprowadziło do powstania Alter Bridge. W 2008 roku dokonania artysty trafiły do muzyków Led Zeppelin, a reszta historii obrosła już legendą. Myles zaproszony został do wspólnego jammowania z Jimmym Pagem, Johnem Paulem Jonesem i Jasonem Bohnamem w ramach potencjalnego projektu, który jednak nigdy się nie zmaterializował. Kiedy w 2009 roku Slash, gitarzysta Guns N’Roses, pracował nad swoim solowym albumem, zaprosił Kennedy’ego by ten nagrał wokale do 2 numerów na tym wydawnictwie. Ta współpraca doprowadziła do tego, że Myles został wokalistą w projekcie Slash featuring Myles Kennedy and The Conspirators. Ta kolaboracja doprowadziła również do tego, że Myles zaśpiewał dla kultowegu Guns N’Roses, podczas ich wprowadzenia do Rock & Roll Hall Of Fame w 2012 roku, po tym jak założyciel zespołu Axl Rose, nie mógł uczestniczyć w tej uroczystości. Ze swoimi projektami Myles pojawiał się w takich programach jak “Tonight Show; Jimmy Kimmel Live” czy “Conan”, a jego muzyka wykorzystywana była na potrzeby WWE, Major League Baseball czy NASCAR, artysta wystąpił też w filmie “Rock Star”.  Rok 2018 otworzył nowy rozdział w karierze Mylesa, wtedy też ukazał się jego pierwszy album solowy “Year of the Tiger”, który odniósł komercyjny sukces i zyskał przychylne recenzje krytyków muzycznych. Na nowym solowym krążku “The Ides Of March”  MYLESA KENNEDY’EGO, jego talent lśni w pełnej krasie i czyni go jednym z czołowych liderów współczesnej muzyki.

MYLES KENNEDY online:

WEBSITE
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM
NAPALM RECORDS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *