Alien Weaponry zagrają w maju 2 koncerty z Nowozelandzką Orkiestrą Symfoniczną

Dwa koncerty (w Kirikiriroa/ Hamilton oraz w Ōtautahi/ Christchurch) już w maju! Bilety już w sprzedaży tutaj!

Grupa ALIEN WEAPONRY jest postrzegana przez fanów i krytyków jako jedna z największych nazw młodego pokolenia w muzyce ciężkiej. Zwłaszcza w swojej rodzinnej Nowej Zelandii zespół cieszy się niezwykłą popularnością. W maju tego roku grupa planuje podnieść na duchu swoich fanów w zupełnie nowy sposób, występując wspólnie z Nowozelandzką Orkiestrą Symfoniczną podczas dwóch specjalnych koncertów, które odbędą się w Kirikiriroa/ Hamilton i Ōtautahi/ Christchurch.

Wydarzenie to, które odbędzie się pod szyldem Stronger Together, będzie wyjątkowym muzycznym przeżyciem dla fanów, NZSO oraz dla samego zespołu. Będą to pierwsze koncerty ALIEN WEAPONRY z towarzyszeniem orkiestry oraz pierwsza współpraca NZSO z metalowym zespołem w trakcie 75-letniej historii tej orkiestry.

Występ w Kirikiriroa/ Hamilton odbędzie się w sobotę, 22 maja o godz. 19.30 w Claudelands Arena, natomiast koncert w Ōtautahi Christchurch zaplanowany jest na sobotę, 29 maja, godz. 19.30 w Town Hall. Bilety do nabycia na stronie www.ticketek.co.nz.

Jak pokazała to płyta “Tū”, która ukazała się w 2018 roku nakładem Napalm Records, w twórczości ALIEN WEAPONRY ważne miejsce zajmują emocjonalnie i politycznie naładowane historie konfliktów opowiedziane z pozycji wojownika, a wiele piosenek zaśpiewano w rdzennym języku te reo Māori. W niektórych kompozycjach, jak np. w wysokooktanowym “Kai Tangata” pojawiają się taonga puoro czyli tradycyjne instrumenty Maorysów. Stronger Together będzie wyjątkowym wieczorem dla wszystkich uczestniczących w tym wydarzeniu.

Zespół zagra w składzie: wokalista i gitarzysta Lewis de Jong, perkusista Henry de Jong (Ngāti Pikiāo i Ngāti Raukawa) oraz basista  Tūranga Morgan-Edmonds (Ngāti Rarua, Ngāti Wai i Ngāti Hine), a Nowozelandzka Orkiestra Symfoniczna wystąpi pod batutą Holly Mathieson.

Lewis de Jong komentuje:

“Zawsze podobał mi się pomysł połączenia muzyki orkiestrowej z muzyką współczesną, a kiedy usłyszałem, że NZSO chce z nami współpracować, byłem bardzo podekscytowany. Myślę, że na koncercie będzie bardzo interesujący przekrój publiczności, od fanów metalu, po ludzi słuchających muzyki klasycznej. Jedna rzecz jest pewna, mosh pit będzie szalony.”

A Tūranga Morgan-Jones dodaje:

“Jako dziecko uczyłem się grania na pianinie i zawsze chciałem też zagrać razem z orkiestrą. A teraz, kiedy będziemy częścią projektu z NZSO jestem bardzo podekscytowany i bardzo się cieszę, że możemy wystąpić razem z orkiestrą i pokazać naszą pasję do heavy metalu”.

Prezes NZSO Peter Biggs zapowiada, że publiczność będzie zachwycona:

“Klasyka i metal mają w dużej mierze to samo DNA. Wiele największych nazwisk metalowych i hard rockowych, w tym Eddie van Halen, kochało klasycznych kompozytorów oraz wykonawców i   inspirowało się ich dokonaniami. Album “S&M”, który Metallika nagrała z orkiestrą z San Francisco  sprzedał się w milionach egzemplarzy.

Chociaż współpracowaliśmy już w wieloma nowozelandzkimi artystami, to koncert z metalowym zespołem kalibru Alien Weaponry będzie jednym z najważniejszych wydarzeń 2021 roku.”:

Więcej informacji na temat Nowozelandzkiej Orkiestry Symfonicznej oraz nadchodzącego wydarzenia na tej stronie: www.nzso.co.nz.

Zespół ALIEN WEAPONRY trafił na pierwsze strony gazet na całym świecie dzięki swojemu unikalnemu połączeniu thrash metalu z tekstami w swoim ojczystym języku te rei Maori, czyli w języku maoryskim. Formacja pojawiła się niedawno na okładce brytyjskiego Metal Hammera i przez 13 tygodni utrrzymywała się na pierwszej pozycji Devil’s Dozen w SiriusXM Liquid Metal, a ich debiutancki krażek “ Tū” został wybrany albumem dekady przez fiński magazyn “Tuonela”, natomiast amerykański “Revolver” przepowiedział, że to właśnie ALIEN WEAPONRY będzie jedną z tych grup, które w 2021 roku wypłyną na szersze wody. Na duńskim Copenhell Festival zespół zagrał dla 10 000 fanów i wykonał na ich cześć tradycyjny występ haka, formacja wystąpiła też przed Slayerem na koncercie w Stuttgarcie podczas ich ostatniej europejskiej trasy koncertowej.  

 

Podczas ostatniego lockdownu zespół przebywał w Nowej Zelandii, gdzie tworzył i nagrywał swój najnowszy album. Więcej informacji wkrótce!

Zamów album ALIEN WEAPONRY “Tū” tutaj 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!