Imagine Dragons z gwiazdami serialu w przezabawnym klipie

Imagine Dragons do przezabawnego teledysku „Follow You” zatrudnili gwiazdy serialu „It’s Always Sunny in Philadelphia”: Kaitlin Olson i Roba McElhenneya. Zdjęcia powstały w The Venetian Theatre w The Venetian Resort w Las Vegas.

W klipie „Follow You” Imagine Dragons przedstawia swoją komediową odsłonę. Klip rozpoczyna się od podekscytowanej Olson, która zdradza partnerowi, że na urodziny zaprasza go na prywatny koncert jego ulubionego zespołu. Podekscytowany mężczyzna myśli, że chodzi o The Killers. W typowym dla „It’s Always Sunny” stylu, szybko okazuje się, że tak naprawdę para będzie oglądać ulubiony zespół Olson, Imagine Dragons.
Za reżyserię klipu odpowiada Matt Eastin. W trakcie występu Imagine Dragons możemy zaglądać do głowy Olson i McElhenneya i zobaczyć, jakie są ich osobiste fantazje w trakcie oglądania koncertu. Rezultat jest przezabawny. Zakładamy, że na planie musiało być bardzo wesoło.

„Follow You” ukazało się wraz z utworem „Cutthroat” i jest pierwszym premierowym materiałem grupy od wydanego w 2018 albumu „Origins”. To także zapowiedź nowej płyty Imagine Dragons.
„Follow You” zostało wyprodukowane przez Joela Little. To miłosna piosenka pełna psychodelicznych gitar oraz zawiłych aranżacji. Dan Reynolds napisał singiel w trakcie przełomowego momentu w swoim małżeństwie: wokalista był w drodze do podpisania papierów rozwodowych, gdy nagle otrzymał sms od swojej żony. Wiadomość okazała się przełomem. Para postanowiła odsunąć decyzję o rozstaniu. Dzięki temu małżeństwo przetrwało kryzys.
„Cutthroat” to o wiele ostrzejszy kawałek, skręcający w stronę punka, opowiadający o zabijaniu wewnętrznego krytyka. Imagine Dragons nagrało utwór z Rickiem Rubinem w jego słynnym studiu Shangri-La w Malibu.
W rozmowie z „Rolling Stone”, Reynolds opowiedział między innymi, jak wyglądała współpraca z legendarnym producentem Rickiem Rubinem i jak w procesie twórczym pomogła im… ayahuasca: – To było doświadczenie, które zmieniło całą płytę. Zobaczyłem rzeczy, które nie mają znaczenia i odpuściłem, natomiast skupiłem się na tych, które naprawdę są istotne. Oczywiście nie będę teraz Panem Ayahuascą, który będzie wszędzie to rozgłaszał, ale muszę przyznać, że całe doświadczenie mocno pomogło w naprawie mojego zdrowia psychicznego.
Dotychczasowy dorobek Imagine Dragons to ponad 40 mln sprzedanych albumów, 50 mln sprzedanych singli i 60 miliardów streamów. Grupa okazała się najpopularniejszym zespołem rockowym minionej dekady. Wszystkie rockowe kawałki, które trafiły do Top 3 zestawienia Billboard Hot 100, zostały nagrane właśnie przez Imagine Dragons: „Believer”, „Thunder” oraz „Radioactive”.
Zespół powstał w 2009 roku i zaczynał kilkoma niezależnie wydanymi EP-kami, by następnie podpisać kontrakt z KIDinaKORNER/Interscope. Tam w 2012 ukazała się EP-ka „Continued Silence”. W tym samym roku światło dzienne ujrzał debiutancki pełnowymiarowy album grupy: „Night Visions”. Krążek trafił na 2. miejsce Billboard 200. Imagine Dragons otrzymało Grammy w kategorii Najlepsze rockowe wykonanie („Radioactive”). W 2015 przyszedł czas na „Smoke + Mirrors”, tym razem z debiutem na szczycie list sprzedaży w USA. W 2017 ukazał się „EVOLVE”, a rok później „ORIGINS”. Ostatnie dwa albumy przyniosły takie hity jak „Believer”, „Thunder”, „Whatever It Takes” i „Natural”.
Choć Imagine Dragons stali się jednym z najpopularniejszych zespołów na świecie, udało się im zachować kameralny i szczery charakter piosenek. O tym, że grupa nie osiada na laurach i wciąż poszukuje nowych kreatywnych rozwiązań, najlepiej świadczą nowe single: „Follow You” i „Cutthroat”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!