20. rocznica wydania albumu Train – „Drops of Jupiter”

26 marca mija 20 lat od premiery drugiego albumu kalifornijskiego zespołu Train – „Drops of Jupiter”.

Grupę Train tworzy 5 facetów z Oakland, którzy z końcem lat 90-tych postanowili zacząć wspólnie nagrywać materiał na swoją debiutancką płytę. Szturmem zdobyli sympatię fanów na całym świecie swoim pierwszym singlem „Meet Virginia”. Mimo tego, że niektórzy okrzyknęli ich zespołem „one-hit-wonder”, to ich przygoda z muzyką rozpoczęła się na dobre.

Kilka lat później przyszła pora na drugi album, który został wydany w 2001 roku: „Drops of Jupiter”. Pełen typowego amerykańskiego gitarowego grania, dźwięków mandoliny, harmonijki, oraz ostrej gitary akustycznej. Świeże, melodyjne utwory, które łatwo wpadają w ucho, takie jak „Drops of Jupiter (Tell Me)”. Przez wielu nazwany fenomenalnym kawałkiem, ze świetnym refrenem wzbogaconym partią smyczków. To właśnie za ten singiel Train otrzymali 2 statuetki podczas 44. Ceremonii wręczenia nagród Grammy w kategoriach Najlepsza Piosenka Rockowa oraz Najlepsza Aranżacja Instrumentalna Stanowiąca Akompaniament do Utworu Wokalnego.

Pat Monahan – frontman grupy Train, podkreślił w kilku wywiadach, że utwór „Drops Of Jupiter (Tell Me)” napisał zaraz po śmierci jego matki, która przegrała walkę z rakiem. Cały tekst piosenki udało mu się napisać pewnego ranka po przebudzenie w mniej niż godzinę!
Albumu „Drops Of Jupiter” z 6 dodatkowymi utworami można posłuchać tutaj!
Tracklista:
1. She’s On Fire
2. I Wish You Would
3. Drops of Jupiter (Tell Me)
4. It’s About You
5. Hopeless
6. Respect
7. Let It Roll
8. Something More
9. Whipping Boy
10. Getaway
11. Mississippi
12. It’s Love
13. This Is Not Your Life
14. Ramble On (acoustic)
15. Sharks
16. Sweet Rain
17. Drops of Jupiter (Live at The Warfield, San Francisco, CA – May 2001)
https://prowly-uploads.s3.eu-west-1.amazonaws.com/uploads/landing_page_image/image/319044/e802b9c463f0b4134f76ca135c3efb11.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!