Bodom After Midnight – klip promujący najnowszą EPkę grupy

Kiedy niezrównany wokalista/ gitarzysta Alexi Laiho i gitarzysta Daniel Freyberg połączyli siły z Waltterim Väyrynenem, Mitją Toivonenem i klawiszowcem  Vili Itäpelto, tworząc wybuchowy nowy metalowy filar BODOM AFTER MIDNIGHT, miało to zapoczątkować nowy, ekscytujący rozdział.  Plany były wielkie – wiosną miała ukazać się EPka, a pod koniec roku – pełnowymiarowe wydawnictwo. Niestety ten rozdział zakończył się o wiele za wcześnie, bo w grudniu zeszłego roku.

EPka “Paint The Sky With Blood” (premiera: 23.04.21/Napalm Records) nagrana została w Finandii w zeszłym roku i jest to poruszający hołd dla wybitnego artysty, niezrównanego gitarzysty i wokalisty, Alexi Laiho oraz jego wyjątkowego dziedzictwa dźwiękowego. Jest to też jednocześnie nowoczesny hołd dla samego gatunku.

Dziś premierę ma tytułowy utwór z płyty EP oraz oficjalny klip, który powstał do tej kompozycji. Burza szalejących gitar i dudniących bębnów połączona z wszechstronną mocą wokalną Alexi Laiho, z pełną mocą przywołuje wspomnienie tego genialnego artysty.  “Paint The Sky With Blood” demonstruje niepohamowaną pasję i wirtuozerię tego legendarnego artysty, który wyznaczył nowe standardy w muzyce metalowej i stał się wzorem do naśladowania dla całego pokolenia fanów.

Premiera płyty EP “Paint the Sky with Blood” już 23 kwietnia, 2021 (Napalm Records)| Zamów tutaj

“Podobnie jak my, Alexi był zachwycony tymi piosenkami i chciał je wydać, cieszymy się więc, że możemy spełnić jego życzenie. Nie trzeba dodawać, że jesteśmy zaszczyceni i dumni, że mogliśmy być częścią jego ostatniego projektu twórczego i że teraz możemy go pokazać tak, jak on chciał. Nadszedł czas, by jeszcze raz wypuścić bestię z klatki, by uczcić muzykę, jaką tworzył Alexi, jego dziedzictwo i jego samego”

BODOM AFTER MIDNIGHT

“Paint The Sky With Blood” to  numer otwierający czternastominutową EPkę o tym samym tytule. Kompozycja przypominać może wczesne dokonania CHILDREN OF BODOM, a jednocześnie dodane do niej zostały ekscytujące, nowoczesne elementy. Drugi numer to ogłuszający “Payback’s A Bitch”, to idealny  przykład na mocne uderzenie, brzmienie, które nie ma sobie równych. Sposób, w jaki współpracują między sobą Alexi Laiho, gitarzysta Daniel Freyberg, perkusista Waltteri Väyrynen (Paradise Lost) , basista Mitja Toivonen (ex-Santa Cruz) oraz klawiszowiec Vili Itäpelto jest nie tylko świadectwem niezwykłych zdolności muzycznych zespołu, ale ukazuje także ich umiejętności w zakresie celnego uwzględniania różnorodnych wpływów gatunkowych.

 

Zamykający płytkę cover “Where Dead Angels Lie” to absolutny triumf – oryginalnie kompozycja ta wykonywana jest przez szwedzkich mistrzów ekstremalnego metalu, Dissection, w wersji Bodom After Midnight lśni jak ponadczasowy klasyk z nowym szlifem. Niesamowite riffy i wokale, gdzie groźne pomruki przeplatają się z charakterystycznymi gardłowymi, zniekształconymi partiami , pozostają wierne oryginałowi, ale jednocześnie noszą też piętno Bodom After Midnight.

Lista utworów:

  1. Paint the Sky with Blood
  2. Payback’s A Bitch
  3. Where Dead Angels Lie (Dissection Cover)

EP Paint The Sky With Blood dostępna będzie w następujących formatach:

-10″ kolorze oxblood (‘kolczaste’ opakowanie)

-10″ kolorze czarnym (‘kolczaste’ opakowanie)

-10″ w wersji  Inkspot Ox/Black (‘kolczaste’ opakowanie)

-10″ płyta świecąca w ciemności (‘kolczaste’ opakowanie)

– Deluxe Box

– 1 Digipak Mini CD

– Album w wersji cyfrowej

BODOM AFTER MIDNIGHT:

Alexi Laiho – gitara & wokale

Daniel Freyberg – gitara

Mitja Toivonen – bas

Waltteri Väyrynen – perkusja

 

BODOM AFTER MIDNIGHT online:

Facebook

Instagram

Napalm Records

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!