Debiutancka płyta zespołu Ikarus Feel już w sprzedaży!

7 maja 2021 r. to ważna data w historii zespołu Ikarus Feel-  obiecująca grupa z Lublina tworząca muzykę z pogranicza indie rocka, alternatywy i popu właśnie wydała swój pierwszy krążek.

Pomimo młodego wieku członkowie zespołu znają się na swoim rzemiośle, a muzyka, którą tworzą, jest niebanalna, dojrzała i płynąca z głębi serca. Selektywne, przestrzenne brzmienie autorskich kompozycji Ikarusa, a także ciepłe, przyjazne melodie w połączeniu ze spokojnym głosem wokalisty to mikstura, która oddziałuje na słuchacza jednocześnie energetyzująco i kojąco. Chwytliwe riffy wraz z nasyconymi liryką tekstami szybko zapadają w pamięć, a pozytywna energia, którą zespół emanuje zarówno na scenie, jak i poza nią sprawia, że obok Ikarusa nie da się przejść obojętnie. Baza fanów zespołu szybko rośnie- ci, którzy przystają na chwilę, aby posłuchać regularnie publikowanych przez zespół nowości, zostają już z nim na dłużej.

Tokyo, debiutancki album długogrający zespołu, od początku kwietnia sprzedawany był w preorderze na sklepie internetowym wydawcy. W związku z uruchomieniem preorderu zespół przygotował wówczas dla najwierniejszych fanów dodatkowo dwie spersonalizowane pocztówki z autografami członków kapeli, a także specjalny voucher uprawniający do wstępu na wybrany koncert plenerowy zespołu Ikarus Feel wraz z osobą towarzyszącą do strefy backstage na tyłach sceny. W dniu dzisiejszym album pojawił się także w sieci sklepów EMPiK, a niebawem pojawi się także na serwisach streamingowych.

Choć materiał zebrany na płycie „Tokyo” tworzy spójną całość, jednocześnie zaskakuje swoim zróżnicowaniem. Zespół udowadnia, że nie boi się eksperymentować i nie stroni od nietuzinkowych melodii i brzmień, przez co nawet proste w swojej formie utwory zyskują duszę i unikalny klimat. Na płycie można usłyszeć zarówno klasyczne instrumenty smyczkowe, jak i nowoczesne wstawki elektroniczne, a nawet najbardziej zróżnicowane stylistycznie utwory dopełniają się nawzajem niczym elementy układanki, zabierając słuchacza w dynamiczną podróż po „Tokyo”, kolorowym świecie pełnym niespodzianek, emocji, zmian pogody i nastroju, wybuchów i pościgów.

Dotychczas ukazały się cztery teledyski do singli z debiutanckiej płyty Ikarusa:

Album „Tokyo” jest dostępny w sprzedaży na sklepie internetowym dystrybutora:

GÓRA MUZYKI: https://www.goramuzyki.pl/sklep

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *