WaluśKraksaKryzys – pozycja obowiązkowa na letnich festiwalach – sprawdź ich możliwości na żywo!

Choć został laureatem ubiegłorocznej Famy, wygrał Jarocin 2020 to  i tak jego formalny debiut w kwietniu 2021 r. był sporym, pozytywnym zaskoczeniem dla dziennikarzy i słuchaczy. Album “Atak” zebrał doskonałe recenzje, szybko wywołał dyskusję nt. płyty roku, doczekał się licznych porównań (od CKOD, przez Janerkę, Arctic Monkeys, zimną falę, aż po hendrixsowskie solówki), single wdrapały się na szczyty list przebojów, a sam Waluś rozsiadł się na okładkach playlist w serwisach streamingowych. Pamiętając o szokująco szczerych i doskonałych literacko tekstach, łatwo wytłumaczyć olbrzymie zainteresowanie projektem WaluśKraksaKryzys ze strony letnich festiwali. Takiego materiału w polskim rocku, alternatywie czy “niezalu” dawno nie było.

Pierwszą, nieformalną płytę “MiłyMłodyCzłowiek” (2019) i tegoroczną “Atak” Waluś nagrał praktycznie samodzielnie. Dlatego pełnię swoich możliwości prezentuje w pełnym, pięcioosobowym składzie koncertowym fenomenalnie adaptując materiał z pierwszego albumu na język gitar oraz rozszywając i aranżując na nowo numery z “Ataku”. Efekt piorunujący!

WaluśKraksaKryzys to projekt, który urzeka prostotą przekazu, o którą zdecydowanie niełatwo przy tak dużym bagażu emocjonalnym w warstwie tekstowej. – mówi Laura Janowska, Zastępczyni Redaktora Naczelnego Studenckiego Radia “ŻAK” –  Całość daje poczucie świeżości i zadziwiającej lekkości, wręcz ulgi. Nie ma przesytu wzniosłych epitetów, ani homeryckich porównań – są czyste emocje i fakty – podkreśla.

Próbkę możliwości WaluśKraksaKryzys zaprezentował w maju właśnie na 62. urodzinach Studenckiego Radia “Żak” Politechniki Łódzkiej grając transmitowany, streamowany i wyświetlany na budynku przy Piotrkowskiej 217 koncert z Muzeum Książki Artystycznej. Wystarczyło, by muzycy mogli zobaczyć na ekranie publiczność, dla której grają, by… warto sprawdzić samemu. Polecamy!

Koncert WKK – 62. urodziny Studenckiego Radia “Żak”:

 

WaluśKraksaKryzys w składzie:

WaluśKraksaKryzys – gitara, wokal, essa;

Jakub Tokarz – perkusja, wokal;

Bartosz Jędrecki – bas, sample, wokal;

Ryszard Czarnecki – gitara, wokal;

Łukasz Kastelik – wynalazki, wokal.

 

Setlista:

 1. Czeczerecze
 2. Tlen
 3. Tuż Przed Północą
 4. To, co między nami
 5. DziwneDźwięki
 6. Wszelakie Wady
 7. Najgorsze Rzeczy
 8. Każde Nowe Zdanie
 9. Bez Założeń i Zamiarów
 10. KilogramDobrychChwil
 11. Uśmiech Chelsea
 12. Atak
 13. NaNoże
 14. Muszę Robić Te Głupoty
 15. MiłyMłodyCzłowiek

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!