Powerwolf – taniec z umarlakami – nowy klip kapeli!

POWERWOLF – nowy singiel i video do utworu  “Dancing With The Dead”!

2021 rok upływa pod znakiem wilków: wraz z zapowiedzią nowego studyjnego albumu “Call Of The Wild”, arcykapłani heavy metalu z Powerwolf raz jeszcze zwrócili na siebie uwagę krytyków oraz fanów  i kontynuują pasmo sukcesów, co potwierdza też pierwszy singiel z nadchodzącej płyty, “Beast of Gévaudan“.

 

Drugi singiel z nadchodzącego albumu, zatytułowany „Dancing With The Dead”, po raz kolejny podkreśla niezwykłą umiejętność POWERWOLF do tworzenia czystego, krwawego heavy metalu z melodiami, które na zawsze pozostaną w Twojej głowie. Czterominutowy, przebojowy utwór po prostu jest skazany na sukces i od razu zachwyci nie tylko wiernych fanów, ale przyczyni się też do zdobycia i nowej rzeszy zwolenników zespołu.

 

Kompozycji, która zachwyca porywającym wokalem Attili i poraża gitarowymi riffami, towarzyszy kinowy teledysk, który przenosi odbiorcę w przeszłość i po raz kolejny pokazuje wizualną siłę POWERWOLF! Teledysk jest krótkometrażowym filmem kinowym i przedstawia dziki taniec ze zmarłymi.

Płyta ta stworzona została po raz kolejny we współpracy z uznanymi producentami: Jensem Bogrenem i Joostem van der Broek, będzie to nowy rozdział w historii Powerwolf, a ukaże się już 16 lipca, 2021. Ósmy studyjny album Powerwolf będzie dobrze służył starym, jak i nowym fanom kapeli, dobrze znane, charakterystyczne dla zespołu elementy brzmienia zaskakiwać i zachwycać będą na każdym etapie tej szalonej podróży w 11 odsłonach.

 

Matthew Greywolf o “Call Of The Wild”:

“Z albumem tym otwieramy nowy, ekscytujący rozdział w historii POWERWOLF. Płyta niewątpliwe brzmi jak Powerwolf, ale mamy też tutaj o wiele więcej elementów: poza zapuszczeniem się na nowe terytorium jakim jest np. instrumentacja celtycka w “Blood for Blood (Faoladh)” albo ballada “Alive or Undead”, podnieśliśmy wszystkie nasza charakterystyczne cechy brzmienia na nowy poziom.  Do tej pory nigdy nie brzmieliśmy tak potężnie i dziko – w najprawdziwszym tych słów znaczeniu. Nie możemy  już się doczekać, aby wreszcie pokazać wam wszystkim naszą nową bestię!”

“Najpotężnieszje do tej pory wycie watahy!”

– Sweden Rock –

 

„’CALL OF THE WILD’ jest nie tylko mocną płyta, oferującą wszystko, za co kochasz zespół, album imponuje też różnymi niespodziankami pod względem brzmienia, energii i koncepcji tekstowej”

– Metal Hammer Niemcy –

 

“Korona wysadzana diamentami!”

– Rock It! –

 

„Naprawdę mocny album, dzięki któremu POWERWOLF ponownie znajdzie się na szczycie list przebojów w lipcu, jest to tak pewne jak fakt, że kościele usłyszy się ‘amen’”.

– Rock Hard Niemcy –

 

„(…) muzyka Powerwolf jest niewytłumaczalnie chwytliwa”

– Aardschok –

 

Pierwszym teledyskiem z nowej płyty jest klip do utworu “Beast Of Gévaudan”, klip ten zpbaczyło już ponad 1,3 mln fanów na YouTube. Video można zobaczyć tutaj:

“Call Of The Wild” to kolejny, po “Sacrament Of Sin” (2018) studyjny album Powerwolf i manifest nieprzerwanego pasma sukcesów; płyta, którą zespół udowadnia, że nie ma sobie równych w swoim gatunku.

 

Lista utworów:

 1. Faster Than the Flame
 2. Beast of Gévaudan
 3. Dancing with the Dead
 4. Varcolac
 5. Alive or Undead
 6. Blood for Blood (Faoladh)
 7. Glaubenskraft
 8. Call of the Wild
 9. Sermon of Swords
 10. Undress to Confess
 11. Reverent of Rats

Różne format nowej płyty (2-CD Mediabook, 3-LP Vinyl Box, 3-CD Earbook, digital) zawierają bonusowy album “Missa Cantorem” – przekrój przez historię Wilków z na nowo nagranymi wokalami w wykonaniu przyjaciół i towarzyszy zespołu.

Missa Cantorem (Bonus Album) lista utworów:

 1. Sanctified With Dynamite – feat. Ralf Scheepers (Primal Fear)
 2. Demons Are A Girl‘s Best Friend – feat. Alissa White-Gluz (Arch Enemy)
 3. Nightside Of Siberia – feat. Johan Hegg (Amon Amarth)
 4. Where The Wild Wolves Have Gone – feat. Doro Pesch
 5. Fist By Fist (Sacralize Or Strike) – feat. Matthew Kiichi Heafy (Trivium)
 6. Killers With The Cross – feat. Björn “Speed” Strid (Soilwork)
 7. Kiss Of The Cobra King – feat. Chris Harms (Lord Of The Lost)
 8. We Drink Your Blood – feat. Johannes Eckerström (Avatar)
 9. Resurrection By Erection – feat. Christopher Bowes (Alestorm)
 10. Saturday Satan – feat. Jari Mäenpää (Wintersun)

 

POWERWOLF Live 2021:

Rok 2021 to nie tylko powrót wilków, ale także powrót społeczności heavy metalowej na legendarne pola Wacken. Czy może być lepsze miejsce na świętowanie pierwszej metalowej mszy pod znakiem “Call Of The Wild” niż Wacken/ Bullhead City Festival?

POWERWOLF Headline Show
16.09. – 18.09.21 DE – Wacken / Bullhead City

Podczas trasy koncertowej zespołu fani będą mogli usłyszeć najnowsze utwory kapeli, a sama trasa zapowiadana jest jako najbardziej spektakularne i epickie tournee pod względem produkcji w historii grupy. Po raz kolejny umocni to status zespołu jako jednej z najbardziej intensywnych koncertowych  formacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!