Happysad: premiera singla „My się nie chcemy bić 20yrs”!

„My się nie chcemy bić 20yrs” to drugi singiel zapowiadający dwupłytowy album „Odrzutowce i kowery”. Jubileuszowe, dwupłytowe wydawnictwo Happysad zawiera 14 utworów podsumowujących 20 letnią działalność zespołu. Nie jest to jednak zwykły zbiór „greatest hits”. Odrzutowcami nazwano utwory nigdy wcześniej nie publikowane, które z różnych względów nie miały szczęścia znaleźć się na regularnych płytach, a kowery to najbardziej znane utwory Happysad po odważnym liftingu aranżacyjnym. Całość nagrana została między sierpniem 2020 a marcem 2021 w warszawskim studiu Black Kiss Records pod okiem Arka Kopery i Mariusza Obijalskiego.

Muzycy Happysad opowiadają o utworze „My się nie chcemy bić 20yrs”: Wciąż aktualny, wciąż wzywamy do pohamowania nienawiści i szukania zrozumienia. To utwór, który wyjątkowo często zmieniał swoją formę – jest to trzecia jego wersja i według nas – najlepsza. Fan fact: solo saksofonu nagrane zostało w toalecie, żeby uzyskać fantastycznie oldskulowy pogłos.

Autorem okładki płyty jest Nikodem Szewczyk. Album „Odrzutowce i kowery” ukaże się 27 sierpnia 2021 roku w formacie 2CD oraz na dwóch kolorowych winylach.

 

13 października 2021 nakładem Wydawnictwa Agora ukaże się książka Żanety Gotowalskiej „Zanim pójdę. Długa droga zespołu Happysad”, która również zostanie wydana z okazji 20. urodzin zespołu. Link do zakupu książki:

https://kulturalnysklep.pl/product-pol-99102-Zanim-pojde-Dluga-droga-zespolu-Happysad.html?fbclid=IwAR2u8S47o3nETZFPI4y8RMyDA1bzBCt7hvbKlxo0b69Ek9lqyYyB-kpyaD0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!