ALIEN WEAPONRY jednoczy fanów w swoim nowym teledysku do utworu “Buried Underground”

Nowozelandzki zespół ALIEN WEAPONRY powraca z nową studyjną płytą zatytułowaną “Tangaroa”, która ukaże się 17 września, ’21 nakładem Napalm Records.

W swoim najnowszym teledysku zespół zaprasza fanów do wspólnego światowego „stompowego” starcia! Niedawno zespół poprosił swoich fanów o przesłanie materiałów video, w których wykonują charakterystyczne tupanie, by wykorzystać te filmiki w swoim oficjalnym teledysku do „Buried Underground”. Właśnie ukazał się zarówno utwór, jak i oficjalne video, więc teraz możesz dołączyć do zabawy w domu lub gdziekolwiek jesteś!

Pokaż ALIEN WEAPONRY swój “stomp”! Upewnij się, że użyjesz hashtaga #AWburiedunderground i otaguj zespół, aby mieć szansę na udostępnienie swojego filmiku całemu światu za pośrednictwem mediów społecznościowych zespołu!

Tangaroa” to najbardziej inspirująca, dojrzała, uczciwa i przemyślana płyta Alien Weaponry, która zakorzeniona jest w historii Maorysów oraz ich dziedzictwie kulturowym. Oprócz tekstów napisanych w te reo Māori, w wielu utworach wykorzystane są tradycyjne instrumenty taonga puoro, które nadają tym kompozycjom charakterystyczne, wojownicze brzmienie. Płytę otwiera rytmiczny i dynamiczny “Titokowaru”, który zaczyna się jak pieśń wioślarska, wspierana przez szybkie riffy i napędzające bębny, utwór przedstawia historię słynnego wodza wojennego , który rzucił wyzwanie rządowi kolonialnemu w Nowej Zelandii i dowodził armią rebeliantów. Kolejna kompozycja, „Hatupatu”, inspirowana jest legendarną opowieścią o przodku de Jong, który walczył z wiedźmą, a słychać w niej szalone gitary, porywające śpiewy i plemienną perkusję. Chociaż ALIEN WEAPONRY czerpie inspirację ze swojej kultury i otoczenia, podczas procesu twórczego zespół spojrzał również do wewnątrz – czerpiąc wizję innych części albumu ze swojego wnętrza. Tematyka anglojęzycznych piosenek (np.„Unforgiving”) dotyczy również najbardziej osobistych doświadczeń zespołu.

“Tangaroa” jest dużym krokiem naprzód dla rozwijającego się zespołu i zawiera wszystkie te elementy, które sprawiają, że grupa ALIEN WEAPONRY jest jedną z  najbardziej autentycznych wschodzących gwiazd heavy metalu.

Już od czasu wydania debutanckiego krażka “Tū” (2018) brzmienie Nowozelandczyków, łączące elementy thrash i groove metalu z tekstami w rdzennym języku  Maorysów te reo Māori, przyciąga uwagę fanów i mediów na całym świecie. Zespół, który ma już na koncie trasy i festiwale u boku takich gwiazd jak Slayer, Black Label Society okrzyknięty został “ przyszłością metalu” przez brytyjski Metal Hammer, a wg czytelników amerykańskiego magazunu  “Revolver” to właśnie ALIEN WEAPONRY będzie jedną z tych grup, które w 2021 roku wypłyną na szersze wody, a wkróte formacja wyruszy na wspólną trasę z Gojirą.

Zamów Tangaroa tutaj.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!