ABBA przedstawia „nową” piosenkę z 1978 roku

ABBA ponownie zaskoczyła fanów i cały świat. Legendarny szwedzki zaprezentował właśnie nowy singiel „Just A Notion”. Miłośnicy klasycznego brzmienia zespołu nie będą zawiedzeni.

„Just A Notion” to trzeci utwór zapowiadający nadchodzący album grupy ABBA, „Voyage”, który ukaże się 5 listopada. Płyta powstała w studiu Benny’ego Riksmixningsverket w Sztokholmie. Na krążek trafią wcześniej opublikowane single „I Still Have Faith In You” i „Don’t Shut Me Down”.
Według Wikipedii ten utwór został zarejestrowany we wrześniu 1978 roku, co by się w sumie zgadzało – opowiada o piosence „Just A Notion” Björn Ulvaeus. – Oznaczałoby to, że piosenka powstała między „The Album” (1977) i „Voulez-Vous” (1979), ale nie trafiła na drugą z wymienionych płyt. Pamiętam, że prezentowaliśmy ten utwór wydawcy we Francji i kilku innym zaufanym osobom i z tego co pamiętam, bardzo im się podobał. Dlaczego nie trafił na album, pozostaje więc tajemnicą.

Teraz Benny dograł tło, dodaliśmy perkusję i gitary, ale wokale są oryginalne z 1978 roku – dodaje muzyk. – W pewnym sensie pokazujemy cały zamysł występów „Voyage” w 2022 roku. Będziemy mieć zespół grający na żywo, ale wokale będą ze starych taśm. „Just A Notion” to szalenie radosna piosenka i mam nadzieję, że poprawi ludziom humor w tych mrocznych czasach.
W ubiegłym miesiącu Agnetha, Björn, Benny i Anni-Frid potwierdzili, że wracają po blisko 40-letniej przerwie z nowym albumem i rewolucyjnym koncertem, w ramach którego wystąpią jako cyfrowe awatary w specjalnie do tego wybudowanej ABBA Arenie. Hala znajduje się w Queen Elizabeth Olympic Park w Londynie i pomieści 3000 widzów.
Koncerty rozpoczną się 27 maja 2022 roku. ABBA na potrzeby występów przygotowała set składający się z największych przebojów oraz kilku nowych piosenek jak „I Still Have Faith in You” i „Don’t Shut Me Down”. Na scenie pojawi się 10-osobowy zespół, który skompletował były klawiszowiec Klaxons, James Righton, a w którym znajdzie się nominowana do BRIT wokalistka Little Boots.
Sprzedaż dodatkowych biletów na koncert ABBA Voyage rozpocznie się w środę, 3 listopada.
Dorobek zespołu to niemal 400 mln sprzedanych albumów na całym świecie, 17 hitów #1 i ponad 16 mln streamów TYGODNIOWO. Niezaprzeczalnie ABBA to jeden z najpopularniejszych zespołów wszech czasów. Od czasu przełomowego „Waterloo” w 1974, zespół podbił serca słuchaczy na całym świecie. Dziś piosenki, które napisali i wyprodukowali Benny Andersson i Björn Ulvaeus, a z pasją i oddaniem zaśpiewały Agnetha Fältskog i Anni-Frid „Frida” Lyngstad, są jednymi z najważniejszych w kanonie muzyki popularnej. W XXI wieku popularność ABBY rozkwita. Album „ABBA Gold”, który oryginalnie ukazał się w 1992, niedawno przekroczył TYSIĘCZNY tydzień na liście najchętniej kupowanych płyt w Wielkiej Brytanii. To pierwszy album w historii, który osiągnął taki wynik. Na TikToku powstaje mnóstwo filmów z hasztagiem #ABBA – niedawno liczba jego wyświetleń przekroczyła miliard, a to wszystko bez oficjalnej dostępności katalogu w aplikacji. ABBA została wprowadzona do Rock N’Roll Hall of Fame w 2010, a „Dancing Queen”, jeden z ich najbardziej uwielbianych utworów, znalazł się w GRAMMY Hall of Fame w 2015 roku.

https://prowly-uploads.s3.eu-west-1.amazonaws.com/uploads/landing_page_image/image/362536/d017127845eab464118857618e9b4ad5.jpg

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!