Matt Dusk prezentuje nowy album i ogłasza trasę koncertową!

Rok po wydaniu pokrytego złotem albumu “Sinatra with Matt Dusk”, artysta powraca z jego kontynuacją – “Sinatra with Matt Dusk Vol. 2“, ponownie zapraszając do współpracy znakomitych polskich wykonawców, by wspólnie przywołać muzyczną historię Mistrza – Franka Sinatry. Okazji do posłuchania utworów z obu płyt będzie wiele, ponieważ wiosną 2022 r. artysta ruszy w trasę, podczas której zagra aż 9 koncertów w wybranych miastach w całej Polsce!

Tworząc kolejny album poświęcony Sinatrze, Dusk chciał zrobić coś wyjątkowego: “Piosenki z Great American Songbook były już wykonywane przez wielu artystów i muzyków. Chciałem zaprosić do tego projektu artystów z wrażliwością podobną do mojej, którzy pomogliby mi rozpowszechnić te klasyki w XXI wieku.” I tak też zrobił.

Do współpracy przy nowej płycie Dusk po raz kolejny zaprosił Kubę Badacha, (z którym nagrał „Learnin’ The Blues” na poprzedni album), jednak tym razem nie do duetu, a do tria, do którego dołącza Andrzej Piaseczny, w otwierającym album utworze “That’s Life/ Żyć tak”.

Dołącza też Natalia Kukulska, która nie tylko zaśpiewała w pierwszym singlu promującym album „One Note Samba/ Samba na jedną nutę”, napisała też słowa do polskiej wersji utworu wykonywanego przez wyżej wymienione trio, jak również wspomogła gentlemanów swoimi chórkami. Zaproszenie do powrotu w czasy elegancji i zmysłowości, kiedy to nieprzerwalnie rządziła muzyka jazzowa, przyjęła również ikona muzyki i nietuzinkowa osobowość, Artystka, nazywana pierwszą damą polskiego jazzu – Ewa Bem. Wspólnie z Mattem wykonują standard “Fly Me To The Moon” w akustycznej aranżacji, będący wspaniałym zakończeniem albumu.

Matt Dusk, Kuba Badach, Andrzej Piaseczny feat. Natalia Kukulska – That’s Life / Żyć Tak

Matt Dusk od lat czaruje jazzowo – swingującymi hitami, a publiczność koncertowa uwielbia go za atmosferę, jaką wprowadza podczas spotkań na żywo. Pochodzący z Kanady doświadczony wokalista, muzyk i kompozytor to twórca oryginalnych projektów z pogranicza jazzu, swingu i popu. Artysta sprzedał ponad milion albumów na całym świecie, ma na swoim koncie cztery złote i sześć platynowych albumów, a także liczne nagrody i nominacje.

Daty koncertów:

7.03.2022 – WARSZAWA / Teatr Muzyczny ROMA

12.03.2022 – ŁÓDŹ / Klub Wytwórnia

13.03.2022 – OLSZTYN / Filharmonia Warmińsko-Mazurska im. Feliksa Nowowiejskiego

14.03.2022 – KATOWICE / NOSPR

15.03.2022 – WROCŁAW / Narodowe Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego

16.03.2022 – GDAŃSK / Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina

20.03.2022 – POZNAŃ / Sala Ziemi Poznań Congress Center

21.03.2022 – KRAKÓW / ICE Kraków Congress Centre

22.03.2022 – SZCZECIN / Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

Bilety dostępne na: www.eventim.pl, www.ebilet.pl. Sprzedaż biletów rozpocznie się 25 października o godz. 14.00.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!