SPIRITUALIZED: nowy album w lutym!!!

Po wydanej w tym roku reedycji czterech pierwszych albumów, Spiritualized ogłaszają datę premiery nowego studyjnego krążka „Everything Was Beautiful”. Płyta ukaże się 25 lutego 2022 r. nakładem wytwórni Bella Union. Z tej okazji zespół udostępnił teledysk do otwierającego album utworu “Always Together With You”.
Otwierający album “Always Together With You” to przeróbka  utworu pierwotnie wydanego w jakości demo w 2014 r. Ta nowa wersja to idealna piosenka Spiritualized; zapierająca dech w piersiach psychodeliczna popowa melodia, w której zderzają się tematy wielkiego romansu i podróży kosmicznych.

Podczas, gdy niektórzy ludzie załamali się w trakcie locklownu i izolacji spowodowanej epidemią, inni rozkwitali. “Czułem się, jakbym trenował do tego całe życie” – mówi J Spaceman. „Kiedy przeformułujesz samotność w piękne doświadczenie, to okaże się, że nie jest ona taka zła” – dodaje. Artysta spacerował po pustym „rzymskim Londynie”, w którym “nawet syreny przestały śpiewać”, a świat był “pełen śpiewu ptaków i dziwności”.  Wykorzystał ten czas, by słuchać i próbować nadać sens całej muzyce, która grała w jego głowie. Miksy jego nowej płyty, dziewiątego studyjnego albumu, nie były jeszcze dopracowane.

Spaceman w trakcie nagrywania krążka użył 16 różnych instrumentów, a materiał został zarejestrowany w 11 różnych studiach, a także w jego domu. Do współpracy artysta zaprosił 30 muzyków i wokalistów, w tym swoją córkę Poppy, przyjaciela Johna Coxona, sekcje smyczkowe i dęte, chóry oraz dzwony palcowe i gongi z Whitechapel Bell Foundry.

Okładka albumu została ponownie zaprojektowana przez Marka Farrowa. Jeśli kupisz winyl, to znajdziesz w rękawie pudełko z tabletkami do złożenia. Na żywo wygląda to jeszcze piękniej. “Farrow i ja rozmawialiśmy o tym, co powinniśmy zrobić i po prostu stwierdziliśmy: „Ten album nosi tytuł „Everything Is Beautiful”, więc nie może zabraknąć magicznych tabletek?”.

Oto lista utworów “Everything Is Beautiful”:
1. Always Together With You

2. Best Thing You Never Had

3. Let It Bleed (For Iggy)

4. Crazy

5. The Mainline Song

6. The A Song (Laid In Your Arms)

7. I’m Coming Home Again

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!