IDLES prezentują drugi zwiastun muzyczny nowego krążka!!

Po ukazaniu się we wrześniu singla “The Beachland Ballroom”, IDLES publikują dziś drugi utwór z oczekiwanego czwartego albumu „CRAWLER” (12 listopada, Partisan Records). “Car Crash” to jedna z wielu historii o traumie, uzależnieniu, przetrwaniu i powrocie do zdrowia.

“To straszny, powracający kac – budzenie się rano i uświadamianie sobie, że wszystko się rozpadło, co ja, kurwa, robię ze swoim życiem?” – tak o utworze mówi Talbot

Gitarzysta i współproducent Mark Bowen dodaje: “Chcieliśmy, aby ten utwór był tak brutalny, jak to tylko możliwe, aby w pełni oddać tamto wydarzenie. Naprawdę chciałem, żeby to był ten dźwiękowy kamień milowy. Perkusję nagraliśmy wcześniej. Za każdym razem, kiedy odtwarzasz płytę ulega degradacji za każdym razem, ponieważ jest ona jak ciecz. Dotyka rzeczy ulotnych i chwilowych – nawet pojedynczego uderzenia w bębny. To jak wspomnienie, kiedy chwila minęła i masz do czynienia z reperkusjami w kółko i w kółko, a one zmieniają się w coś innego”.

Teledysk, stworzony przez Matthew Cusicka i zmontowany przez Lee Kiernana z IDLES, był projektem, który rozpoczął się w 2001 roku. Cusick zrobił sobie przerwę od malowania i zaczął cyfrowo katalogować sceny pościgów samochodowych amerykańskiego kina XX w., co miało być przedłużeniem jego obrazów i kolaży z mapami. Korzystając z materiałów filmowych pochodzących nawet z “Gliniarzy z Keystone”, Cusick stworzył “Kartotekę transgresji motoryzacyjnej, 2001-2011”, w której skondensował ponad 500 pościgów samochodowych, tworząc nawigację po amerykańskim krajobrazie w całej historii kina.

Na „CRAWLER” grupa przywraca do życia żywe historie traumy, uzależnienia i wyzdrowienia połączone z ich najbardziej poruszającą duszę muzyką, jaką do tej pory stworzyli.

W październiku zespół wyrusza w trasę po Stanach Zjednoczonych, a  w nowym roku zagra koncerty w Europie. Więcej szczegółów na oficjalnej stronie zespołu:https://shopeu.idlesband.com

Oto spis utworów „Crawler”:

1. MTT 420 RR
2. The Wheel
3. When the Lights Come On
4. Car Crash
5. The New Sensation
6. Stockholm Syndrome
7. The Beachland Ballroom
8. Crawl!
9. Meds
10. Kelechi
11. Progress
12. Wizz
13. King Snake
14. The End

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!