“Podaruj Mi Trochę Słońca” – Ewa Bem prezentuje kolejny singiel z nadchodzącej płyty “LIVE”

Na chwilę przed premierą albumu “Live”, którego premierę zaplanowano na 12 listopada 2021, Ewa Bem odkrywa kolejny singiel z nadchodzącej płyty i zarazem jeden z największych przebojów w karierze – “Podaruj mi trochę słońca”. Utwór trafił już do słuchaczy na YouTube oraz do serwisów streamingowych, a w najbliższy piątek ukaże się na wydaniu fizycznym.

Po bardzo ciepło przyjętym singlu “Wyrzeźbiłam Twoją Twarz w Powietrzu” zapowiadającym album, artystka prezentuje swój kolejny przebój. “Podaruj mi trochę słońca” to utwór pochodzący oryginalnie z repertuaru zespołu BemiBem tworzonego wspólnie przez Ewę Bem i jej brata Aleksandra.  

Do utworu powstało lyric video, do sprawdzenia w serwisie YouTube:

Singiel jest dostępny we wszystkich serwisach streamingowych:

https://agoramuzyka.ffm.to/EwaBemPodaruj

(fot. Iza Grzybowska)

Tak artystka wspomina dorastanie w towarzystwie rodzeństwa i muzyki:

Mój brat Aleksander był najbardziej utalentowany muzycznie z trójki naszego rodzeństwa, tak więc ja wraz z Jarosławem po prostu rozwijaliśmy się przy jego boku. Pomagało nam radio, które w owych czasach grało wszystko. Słuchaliśmy codziennie i “Z Malowanej Skrzyni” i Chopina i arie operowe, a niekiedy udało się posłuchać nawet dobrego popu albo nieco jazzu. Całymi godzinami jako rodzeństwo wraz z kumplami staliśmy też w kolejce do sklepu z płytami pocztówkowymi i tak roznieceni muzycznie śpiewaliśmy we trójkę wszędzie – w domu, na spacerze, prywatkach i obozach harcerskich. Nie czuliśmy najmniejszego skrępowania żeby zaśpiewać Beatlesów lub Sergio Mendesa jadąc tramwajem czy nawet autobusem. 

Po raz pierwszy po długoletniej przerwie, pierwsza dama polskiego jazzu wystąpiła w tym roku na scenie Ladies Jazz Festiwalu w Gdyni, gdzie świętowała 50-lecie swojej pracy artystycznej. Wraz z płytą “Live” powraca w znakomitej formie i pierwszorzędnym repertuarem, który jest jednocześnie zapowiedzią występów planowanych na 2022 rok. 

Płyta “Live” ukaże się już w najbliższy piątek 12 listopada. 

Krążek można zamówić w preorderze na stronie KulturalnySklep.pl. Wszystkie płyty, zamówione w przedsprzedaży zostaną podpisane przez artystkę!

Na płycie usłyszymy utwory:

 1. Intro

 2. Trudniej Wierną Być w Sobotę

 3. Cały Świat

 4. Walc Szczęście

 5. Wyrzeźbiłam Twoja Twarz w Powietrzu

 6. Podaruj Mi Trochę Słońca

 7. Dla Ciebie Jestem Sobą

 8. Niepewność

 9. Wschód Słońca W Stadninie Koni

 10.  Por Favor

 11.  Jak To Dziewczyna

 12.  Więc Jak?

 13.  Wiązanka: Żyj Kolorowo; Sprzedaj Mnie Wiatrowi; Wyszłam Za Mąż, Zaraz Wracam; Kolega Maj; Miłość Jest Jak Niedziela

 14.  Powrotna Bossa Nova

 15.  Wszystko Mi Mówi, Że Mnie Ktoś Pokochał

 16.  W Dzikie Wino Zaplątani

 17.  W Słowach Ślad Tylko Został

 

Na albumie „Live” znalazł się zapis koncertu zaprezentowanego w Sali Koncertowej Polskiego Radia Wrocław w marcu 2015 roku – ostatniego przed przerwą sceniczną Ewy Bem. Na materiał złożyły się największe przeboje artystki, a także utwory z repertuaru m.in. Marka Grechuty, Skaldów czy Wojciecha Młynarskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *