Avril Lavigne wraca z kąśliwym hymnem “Bite Me”

Avril Lavigne, multiplatynowa gwiazda, przedstawia “Bite Me“, pierwsze nowe nagranie od 2019 roku. Singiel ukazuje się w barwach należącej do Travisa Bakera (blink-182) wytwórni DTA Records.

– Przyjaźnimy się z Avril od dawna, ale chyba jeszcze dłużej jestem jej fanem – mówi Barker. – Jest prawdziwą twardzielką i ikoną jako artystka koncertowa, autorka piosenek i osoba. Weszliśmy w tym roku razem do studia i tak świetnie się bawiliśmy, że wiedziałam, że zaproponuję jej dołączenie do ekipy DTA. Jestem megapodekscytowany, że została częścią labelu. Nie mogę się doczekać, kiedy świat pozna jej nową muzykę.

Avril nie pozostała dłużna swemu nowemu wydawcy. – Zawsze podziwiałam Travisa i jego twórczość – mówi Lavigne. – Po raz pierwszy mieliśmy okazję współpracować 15 lat temu przy moim albumie “The Best Damn Thing“. Z przyjemnością patrzyłam, jak się rozwija w roli producenta. Spędziliśmy sporo czasu, pisząc piosenki i pracując razem nad płytą. No i podpisałam kontakt z jego wytwórnią. DTA jest idealnym domem dla mnie i mojej muzyki. Travis jako muzyk rozumie moją wizję, a jako artysta, wie na czym polega mój kreatywny proces i wie też, jakie są moje cele jeśli chodzi o karierę. Wspaniale, że w końcu wydaję “Bite Me“. To hymn o poznawaniu swojej wartości, o zrozumieniu, że zasługujemy na więcej i nie dawaniu drugiej szansy komuś, kto na nie jest nas wart.

Energiczny, kąśliwy utwór “Bite Me” wyprodukowali Barker, John Feldmann i Mod Sun. Teledysk do piosenki nakręciła Hannah Lux Davis.

Avril nową umowę z DTA i zapowiedź singla “Bite Me” w wykonaniu Travisa zaprezentowała na TikToku. Post w ciągu kilku dni zgromadził 10 milionów odsłon i 1,5 miliona lajków. Nie jest to pierwszy sukces Lavigne na TikToku. Wcześniej wiralem stał się filmik z utworem “Sk8er Boi” i z udziałem legendy skateboardingu Tonym Hawkiem. Klip przyciągnął blisko 34 miliona odsłon i zapewnił gwieździe 6,7 miliona polubień.

Avril Lavigne

Avril Lavigne tworzyła historię, biła rekordy i konsekwentnie przecierała szlaki jako bezkompromisowa siła w muzyce i kulturze. Poza sprzedażą 40 milionów albumów na całym świecie, z czego 12,5 miliona w samych Stanach Zjednoczonych, Avril Lavigne zdobyła osiem nominacji do nagrody GRAMMY® w takich kategoriach jak “Najlepszy nowy artysta” i “Piosenka roku”, w tym  dwukrotnie za “Complicated” i “I‘m with You“. Jej katalog obejmuje siedmiokrotną platynową płytę za  „Let Go” [2002], potrójną platyne za „Under My Skin” [2004], podwójną platynę „The Best Damn Thing” [2007], złoto za Goodbye Lullaby [2011], Avril Lavigne [2013] i Head Above Water [2019] podkreślone przez definitywne hity, takie jak “Complicated”, “Sk8er Boi”, “Girlfriend”, “Here’s To Never Growing Up” i “Head Above Water”. Pozostaje nadal “jedną z najlepiej sprzedających się artystek wydających albumy w USA” i “trzecią najlepiej sprzedającą się kanadyjską artystką wszech czasów”. Zdobyła miejsce w Top 10 Billboard’s “Best of the 2000s” i posiada Rekord Guinnessa jako “najmłodsza solowa artystka, która znalazła się na szczycie brytyjskiej listy przebojów“, a “Girlfriend” okazał się “pierwszym teledyskiem, który osiągnął 100 milionów wyświetleń na YouTube”. Zdobyła również wiele pozycji nr 1 na całym świecie. Jej popularność w mediach społecznościowych przekroczyła 93,6 miliona fanów na całym świecie. Rozpoczynając swój największy i najodważniejszy rozdział, debiutuje dla DTA Records z singlem “Bite Me” i kolejnymi utworami, które ukażą się w 2021 roku.

Photo Credit: Ryan McFadden

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!