Magda Umer wystąpiła w Poznaniu

Magda Umer to piosenkarka, ale również aktorka, reżyserka i scenarzystka. Uwielbiana przez kilka pokoleń miłośników i twórców piosenki poetyckiej. Występem, który odbył się 26 listopada w poznańskiej Auli Artis udowodniła, że nadal umie czarować.

Sympatycy Magdy Umer usłyszeli w trakcie koncertu prawdopodobnie wszystkie swoje ukochane utwory: “Miłość w Portofino”,  “Kasztany”, “Okularnicy”, czy “Noce i dnie”. Magda Umer jest artystką niepowtarzalną, która potrafi swoimi występami zahipnotyzować każdego, co było widać podczas piątkowego wydarzenia.

Podczas takich muzycznych spotkań można dowiedzieć się, skąd ta popularność Magdy Umer – przepisem jest rewelacyjne wyczucie muzyki, poezji i szczypty aktorstwa – a następnie odpowiednie połączenie to w spójną całość.

Magda Umer jest absolwentką Wydziału Filologii Polskiej UW. Jej kariera rozpoczęła się w 1969 r. Została wówczas laureatką I nagrody na festiwalu FAMA. Otrzymała ją również w 1970 r. Nagrała kilka płyt, m.in. “Koncert jesienny”, “Gdzie Ty jesteś”, “Wszystko skończone”, “Magda Umer” “O niebieskim pachnącym groszku”, “Koncert sprzed lat”, “Kołysanki Utulanki” (z Grzegorzem Turnauem). Jest autorką widowisk poetyckich tworzonych dla teatru, estrady i telewizji, programów poświęconych twórcom piosenki literackiej i studenckiej. Ma na swoim koncie reżyserowanie spektakli teatralnych, a także filmów dokumentalnych.

fot. Paweł Rychter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!