Po 10 latach ASGAARD powraca z albumem „What if…”

What if…” to najnowszy, siódmy autorski album Asgaard, będący następcą świetnie przyjętej płyty „Stairs to nowhere” z 2012 roku. Tym razem zespół prezentuje się w zupełnie odświeżonej formule po raz pierwszy nawiązując znacznie bardziej do stylistyki muzyki rockowej, aniżeli metalowej. „What if…” to pierwszy album Asgaard, na którym struktury utworów poukładane zostały w bardziej klasyczny sposób, z przepięknymi melodiami, ale

i dużymi, epickimi refrenami. Po raz pierwszy również dwa spośród ośmiu utworów zaśpiewane zostały w języku ojczystym. Dodatkowo w konstrukcje nowych piosenek wplecione zostały elementy z szeroko pojmowanego gatunku electronica. Nową płytę nadal cechują charakterystyczne dla zespołu romantyzm i nostalgia, ambasadorami których od lat są takie zespoły jak Katatonia, Amorphis, Moonspell, Opeth czy Anathema.
What if…” to tryumfalny powrót krajowej rockowo-metalowej awangardy.

Płyta „What if… zespołu Asgaard zostanie wydana:

 

Autorem okładki jest Bartłomiej Trzos
Zdjęcie zespołu wykonał Roman Baran

Metamorfoza, nieustanna ewolucja oraz stylistyczna nieprzewidywalność – to właśnie konglomerat tych trzech pojęć stał się znakiem rozpoznawczym cechującym twórczość Asgaard. Zespół istnieje na scenie od 25 lat będąc tym samym jednym z pionierów krajowej sceny gothic / rock / metal.
Za sprawą odważnych i wzbudzających kontrowersje wydawnictw przez wielu krytyków określany jest jako jeden z wizjonerów gatunku.

Co tydzień, w każdy następny wtorek w sieci zostanie udostępniony fragment kolejnego utworu na Youtube’owym kanale wytwórni WormHoleDeath

Diaboł Boruta

Fragment utworu “Creeping Miss Lunacy” ➡

Diaboł Boruta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!