THE SLOW SHOW w emocjonalnym, politycznym utworze “Breathe”!!

Czwarty studyjny album brytyjskiego zespołu The Slow Show, zatytułowany ‘STILL LIFE’ ukaże się 4 lutego pod szyldem wytwórni [PIAS].  „Breathe” to kolejny zwiastun czteroosobowej grupy z Manchesteru.

„Breathe” dokumentuje niektóre z najbardziej przejmujących politycznych momentów 2020 r., z odniesieniami do przejmującego przemówienia Johna Boyegi, które wygłosił w londyńskim Hyde Parku wspierając ruch Black Lives.

„Breathe” to trudna piosenka. Jest pełna uczuć i porusza ciężkie tematy. Spędziliśmy długi czas myśląc o tym, jak najlepiej podejść do tego utworu. Niechętnie pisaliśmy o wielu rzeczach, które widzieliśmy w 2020 r., ale to było nieuniknione, że niektóre dramaty  wpłyną na nas lirycznie” – mówi zespół.

Tworzenie „STILL LIFE”  było niezłą podróżą. Po przełomowym albumie „White Water”, stało się jasne, że The Slow Show nie jest po prostu „kolejnym zespołem z Manchesteru”. Dzięki chęci grupy do wychodzenia poza swoją strefę komfortu podczas procesu nagrywania, „STILL LIFE” oferuje bardziej zróżnicowane, bogate i interesujące brzmienie niż poprzednie krążki.

„Na tym albumie rozwinęliśmy skrzydła” – mówi wokalista Rob Goodwin. „Musieliśmy spróbować czegoś innego. Czuliśmy, że jesteśmy to winni sobie i fanom, którzy przychodzą i cieszą się naszą muzyką. Eksplorowaliśmy wiele rzeczy: różne dźwięki,  uczucia,  pomysły, a także różne procesy. Niektóre z nich w ogóle nie zadziałały, ale niektóre tak. To było trudne i wymagające doświadczenie, ale w końcu poczuliśmy się dobrze”.

Nagrywany zdalnie w ostatnim roku, z Goodwinem rejestrującym wokale w Düsseldorfie i resztą zespołu w Wielkiej Brytanii, „STILL LIFE” jako koncept, czerpie inspiracje z doświadczeń lockdownu.

“Zanim pojawił się wirus, wiodłem bardzo pracowite życie.  Spędzałem dwa tygodnie w Niemczech z moją dziewczyną, a potem leciałem do Manchesteru, aby pracować z Fredem lub grać koncert. A potem nagle życie stanęło w miejscu. Trochę zajęła mi adaptacja do nowych warunków, ale w tym czasie przyszły naprawdę miłe refleksje. Zrozumiałam, że im wolniej żyję, tym więcej widzę. Spędziłem dużo czasu na łonie natury, obserwując świat z innej perspektywy. A tego właśnie potrzebujesz, kiedy próbujesz tworzyć. Musisz naprawdę patrzeć, a wtedy dostrzegasz, że rzeczy dzieją się wszędzie”.

Podsumowując, STILL LIFE oznacza kolejną ewolucję zespołu, który nigdy nie próbował wpasować się w żadne konkretne ramy, ale zamieszkiwał swój własny, unikalny wszechświat.

lista utworów “STILL LIFE”:
01 Mountbatten

02 Anybody Else Inside

03 Slippin’

04 Rare Bird

05 Woven Blue

06 Blue Nights

07 Breathe

08 Blinking

09 Hey Lover

10 Who Knows

11 Weightless

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!