Evergrey – premiera nowej płyty już w maju!

Nowa płyta EVERGREY: “A Heartless Portrait (The Orphean Testament)” –  majstersztyk w stylistyce dark melodic metal!

EVERGREY, największy eksporter mroku z Göteborga, otwiera nowy, zaskakujący rozdział w swojej historii dzięki trzynastemu albumowi studyjnemu i debiutowi w Napalm Records, „A Heartless Portrait (The Orphean Testament)“, który ukaże się 20 maja 2022 roku nakładem Napalm Records. Ta przytłaczająca podróż poprzez progresywny ciężar i palącą emocjonalność wspierana jest przez pierwszy singiel “Save Us”, w którym heavy prog i melancholijne piękno znajdują swój finał w emocjonalnym refrenie, udowadniając, że EVERGREY jest najlepszym autorem piosenek w swoim gatunku!

Już pierwszy singiel, który jest też utworem otwierającym nowy krążek, odzwierciedla wszystko, co reprezentuje nowy album: zapierająca dech w piersiach gitara i refren, który przejdzie do historii EVERGREY. Posłuchajcie uważnie, a usłyszycie głosy setek fanów, którzy zostali zaproszeni przez zespół do przesłania nagrań swoich głosów, aby później dołączyć je do utworu.

W celu stworzenia niesamowitego teledysku, pięcioosobowy zespół współpracował ze swoim wieloletnim towarzyszem podróży, Patrikiem Ullaeusem i razem stworzyli urzekający klip.

Tom S. Englund o “Save Us”:

“”Save Us” to utwór o nas. O tobie i o mnie. Chodzi o to, jak nasze myśli stają się zakładnikami w świecie, w którym ważniejsze jest namalowanie optymalnego portretu siebie, niż kim naprawdę jesteśmy.  Obserwuję ludzi wokół mnie, którzy czują, że nie są wystarczająco dobrzy dla świata lub dla siebie. Obawiam się, że zabłądziliśmy i myślę, że musimy sobie pomóc w odnalezieniu tego, co ważne, w odkryciu prawdziwego poczucia siebie. Ponieważ my, jako artyści, przyczyniamy się również do tworzenia treści i mediów społecznościowych jako źródła utrzymania, chodzi o paradoks bycia złapanym w świecie, od którego trudno się uwolnić Mogę tylko życzyć sobie, żeby nasza muzyka równoważyła to równanie”.

EVERGREY, prowadzony przez założyciela, wokalistę i gitarzystę Toma S. Englunda, od ponad 25 lat słynie z przemierzania królestw progresywnego i heavy melodic metalu. ‚A Heartless Portrait (The Orphean Testament)“ to następca bardzo udanego albumu „Escape of the Phoenix“ z 2021 roku, (który wylądował na wielu listach przebojów na całym świecie) i ujawnia 10-ścieżkowy melanż, z którego każda nuta, każdy riff i każde słowo są czystą poezją – niekończącą się intensywnością, która fascynuje od pierwszej sekundy.

 

Nowy album został nagrany w Top Floor Studios w Göteborgu, we współpracy z Jakobem Herrmanem, a za produkcję odpowiedzialny jest Tom S. Englund i Jonas Ekdahl. Miksem i masteringem zajął się Jacob Hansen w Hansen Studios (Volbeat, Destruction, Epica i wiele innych), a oszałamiająca grafika Giannisa Nakosa została wyczarowana przez Remedy Art Design. Nakos jest znany ze współpracy z takim artystami jak m.in.  Oceans Of Slumber, Amaranthe, The Agonist i The Crown, a także z Morbid Angel, Suffocation i Cryptopsy.

 

EVERGREY o nowej płycie:

“Oto jest! Nowy album! Znowu! To jest to, co kochamy w muzyce, która nigdy się nie kończy! Naszą misją jest pisanie muzyki i mamy to! 10 nowych piosenek! 10 nowych piosenek EVERGREY, które mamy nadzieję będą obok was, gdy wasze życie się zmieni i rozwinie. 10 piosenek, które chcielibyśmy, aby stały się częścią ścieżki dźwiękowej podczas tworzenia nowych wspomnień i nowych możliwości w waszym życiu. 10 piosenek, których mamy zaszczyt wam przedstawić. 10 piosenek, które powstały z popiołów dwóch lat, kiedy  nasza kreatywność miała więcej czasu niż kiedykolwiek.

 

10 piosenek, które mamy nadzieję, że spodobają się wam tak samo jak i nam. Jak zawsze daliśmy z siebie wszystko i jesteśmy ciekawi, co macie do powiedzenia! Nowy rok, nowy album, nowa wytwórnia płytowa = nowe możliwości. To wszystko może być tylko pozytywne, prawda?

Bawcie się dobrze!

Tom, Jonas, Rikard, Johan & Henrik”

„A Heartless Portrait (The Orphean Testament)“ zachwyca nieskazitelną, skrupulatną produkcją, szczerą i  palącą metaliczną intensywnością, instrumentalną siłą, riffami, szalonymi solówkami i śpiewem Englunda – wokalisty z jednym z najbardziej charakterystycznych głosów na metalowej scenie. Umiejętnie balansuje on ciężkie dźwięki z emocjonalnym podejściem, a zwieńcza je melancholijną, pobudzającą do myślenia poezją, która pozostawia trwały efekt. Utwory takie jak “Midwinter Calls”, z nagraniami publiczności z niedawnej trasy koncertowej w Szwecji, czy “The Great Unwashed” przyciągają swoją instrumentacją, podczas gdy emocjonalne “Wildfires” przyprawia o gęsią skórkę. “Call Out The Dark” zaczyna się atmosferyczną partią klawiszy i w mgnieniu oka przekształca się w intensywny powermetalowy opus symfonicznych, podczas gdy najdłuższy utwór “The Orphean Testament” urzeka swoim najcięższym aspektem. Empatyczny wstęp przyciąga słuchacza do “Heartless”, oferując jedną z najbardziej wciągających zwrotek na albumie, a następnie oszałamiająco piękny refren i zróżnicowane tempo, co tworzy wspaniałe wrażenia słuchowe.

 

“A Heartless Portrait (The Orphean Testament)” lista utworów:

 1. Save Us
 2. Midwinter Calls
 3. Ominous
 4. Call Out the Dark
 5. The Orphean Testament
 6. Reawakening
 7. The Great Unwashed
 8. Heartless
 9. Blindfolded

10.Wildfires

 

Album dostępny będzie w następujących formatach:

 • Deluxe Box ( zawiera m.in. wisiorek, notatki na papierze pergaminowym) – w limitowanej ilości 500 egz.
  • 2LP Gatefold “Die Hard” w kolorze marmurkowy czerwony/ czarny (+ slipmata + 7calówka z 2 dodatkowymi bonus trackami) – w limitowanej ilości 500 egz.
  • 2LP Gatefold świecący w ciemności – w limitowanej ilości 500 egz.
  • 2LP Gatefold w kolorze czarnym
  • 2LP Gatefold w kolorze złotym – w limitowanej ilości 300 egz
  • CD DG
  • album w wersji cyfrowej

A Heartless Portrait (The Orphean Testament)“ jest imponującym dowodem na to, że szwedzka piątka nie tylko nie musi nikomu niczego udowadniać, ale nawet po ponad 25 latach istnienia nie zna granic swojej kreatywności – tworząc kolejną świetną płytą w swoim imponującym katalogu!

EVERGREY live:

EVERGREY – European Tour 2022

+ special guest: Fractal Universe

+ Virtual Symmetry

 

16.09.22 NL – Eindhoven / Dynamo

17.09.22 GB – Londyn / 229 venue

18.09.22 GB – Nottingham / Rescue Rooms

19.09.22 GB – Bristol / Thekla

20.09.22 GB – Manchester / Academy 3

21.09.22 IE – Dublin / Voodoo Lounge

22.09.22 GB – Glasgow / Cathouse

23.09.22 GB – Newcastle / St Dom’s Social Club

24.09.22 GB – Birmingham / The Asylum 2

25.09.22 NL – Leiden / Gebr. De Nobel

27.09.22 DE – Bremen / Tivoli

28.09.22 DE – Stuttgart / Im Wizemann Club

29.09.22 DE – Berlin / Columbia Theater

30.09.22 DE – Hamburg / Bahnhof Pauli

01.10.22 DE – Oberhausen / Resonanzwerk

02.10.22 DE – Lindau / Club Vaudeville

03.10.22 FR – Colmar / Le Grillen

04.10.22 DE – Monachium / Backstage Halle

05.10.22 DE – Hannover / Faust

06.10.22 DE – Aschaffenburg / Colos-Saal

07.10.22 BE – Vosselaar / Biebob

08.10.22 DE – Mannheim / 7er Club

09.10.22 SI – Ljubljana / Orto Bar

11.10.22 HU – Budapeszt / Barba Negra

12.10.22 AT – Graz / Dom im Berg

13.10.22 PL – Wrocław / Akademia

14.10.22 AT – Wiedeń / Viper Room

15.10.22 DE – Norymberga/ Hirsch

16.10.22 DE – Trier / Mergener Hof

17.10.22 CH – Luzern / Schüür

18.10.22 FR – Lyon / CCO Villeurbanne

19.10.22 ES – Barcelona / Boveda

20.10.22 ES – Madryt / Shoko

21.10.22 ES – Pamplona / Totem

22.10.22 FR – Tuluza / L’Usine

23.10.22 FR – Paryż / Petit Bain

EVERGREY:

Tom S. Englund – Vocals, GGuitar

Henrik Danhage – Guitar

Rikard Zander – Keyboard

Jonas Ekdahl – Drums

Johan Niemann – Bass

 

EVERGREY online:

Website

Facebook

Instagram

Napalm Records

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!