Zespół HARLEM przedstawia klip do singla „Jestem tu” zapowiadający album „Nieznany świt”

 „Jestem tu” to kompozycja i tekst Krzysztofa Jaworskiego, Dżawora, współtwórcy i lidera zespołu HARLEM, którą  przejmująco wyśpiewał wokalista grupy,  Marek Jakub Weigel. Poza nimi zespół Harlem tworzą Stanisław Czeczot (bas), Cezary Kaźmierczak (klawisze), Dominik Brzuzy – Jędrzejczyk (perkusja).
 
Utwór zmiksował i zmasteringował Marcin Gajko.

Jak podkreśla lider zespołu: „Jestem tu” to krzyk o zauważenie bezsilnej jednostki zagubionej we współczesnym świecie. …”


(A) Premiera „Jestem tu”:  29 kwietnia 2022 r.

29 kwietnia 2022 ukazał się utwór „Jestem tu”, napisany i skomponowany przez Krzysztofa Jaworskiego. To historia inspirowana wydarzeniami trudnego okresu w życiu autora przed kilku laty. Emocjonalnie napisany kawałek o ludziach często w depresji, nierzadko młodych, pogubionych, zmarginalizowanych, których świat nie chce usłyszeć. Otoczeni murem obojętności szukają pomocnej dłoni, by ten mur przekroczyć.

Za klip odpowiada grupa kreatywnych, młodych twórców filmowych z Gdańska, których Dżawor zaprosił do współpracy – Milena Szabat, Maciej Rybicki i Jakub Poterała. Ich dziełem będzie też klip do kolejnego singla, „Crazy Town” (premiera 10 maja).
Udało im się znaleźć filmowy wspólny mianownik, by opowiedzieć właściwie jednym filmem poruszone przez Dżawora w tekstach dwóch kolejnych utworów treści – jego emocjonalny przekaz pod wpływem własnych przeżyć i doświadczeń. Ostatni kadr teledysku do „Jestem tu”, to pierwszy kadr teledysku do „Crazy Town”. W obu, choć w innych przestrzeniach, temu samemu bohaterowi towarzyszą te same postaci.

Płyta zespołu HARLEM, zatytułowana „Nieznany świt”, w sprzedaży cyfrowej i tradycyjnej pojawi się już 20 maja 2022.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!